Z radością informujemy, że obornicka Biblioteka Publiczna po raz kolejny została beneficjentem wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

W ramach dotacji celowej nasza biblioteka otrzymała kwotę 23 154 zł. Środki te przeznaczymy na zakup nowości wydawniczych zarówno w postaci tradycyjnych książek papierowych, a także elektronicznych: e-booków, audiobooków. Będą to również nowości zaproponowane przez naszych Czytelników.

Dofinansowanie pochodzi ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025; zadanie: Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma przyczynić się do poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. Wzmacnia on rolę bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Tekst i graf. (AnB)