Nasza biblioteka wykupiła bezpłatny dostęp do największej czytelni książek on-line IBUK Libra. Warunkiem korzystania z platformy jest posiadanie karty bibliotecznej. Dzięki temu użytkownik może pobrać od nas kod PIN, dokonać rejestracji na stronie http://libra.ibuk.pl/ i utworzyć osobiste konto myIbuk.

  • Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.
  • Do e-Czytelni można się zalogować z każdego miejsca i urządzenia (komputer, tablet, telefon) o dowolnej porze.

Instrukcja rejestracji i logowania
Jak poruszać się po platformie IBUK Libra

Informacje dla użytkowników IBUK Libra:
W e-Czytelni IBUK Libra wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Dodatkowo w okresie 6-16 marca br. poszerzony zostanie zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o:

  • literaturę faktu
  • literaturę kobiecą
  • kryminał, sensację, thriller

Przez dziesięć dni Czytelnicy IBUK Libra otrzymają dostęp do pełnych treści wszystkich pozycji z ww. kategorii. Zasady korzystania z IBUK Libra pozostają bez zmian, zwiększy się tylko pula dostępnych tytułów.

W związku z tym, że zeszłoroczna akcja „Prezent od IBUK Libra” spotkała się z dużym zainteresowaniem, autorzy platformy postanowili ją kontynuować, jednak w nowej odsłonie. Zamiast książek Domu Wydawniczego udostępnią Czytelnikom najlepsze tytuły spośród wszystkich nowości książkowych całej grupy PWN. Zasady udostępniania książki miesiąca nie zmieniają się. Tak jak do tej pory, dana pozycja będzie dostępna na stronie głównej IBUK Libra przez miesiąc, a pozostały do przeczytania czas odmierzy specjalny zegar.

Marzec to dobra okazja, aby świętować Dzień Kobiet, dlatego rozpoczynamy od książki „Niepewność przekleństwem kobiet„, autorstwa Helene Lerner. Mamy nadzieję, że dzięki tej lekturze Czytelniczki odnajdą motywację do walki z trudnościami i uprzedzeniami na rynku pracy.

Zachęcamy do korzystania z platformy IBUK Libra i świętowania Tygodnia e-książki! (MJD)