Rozpoczyna się kolejne Dolnośląskie Top 5 Radia Wrocław. Tym razem wybieramy najlepszą bibliotekę. Żeby wziąć udział w plebiscycie nie trzeba telefonować ani wysyłać esemesów. Wystarczy wejść na stronę www.radiowroclaw.pl, odnaleźć Bibliotekę im. Jarosława Iwaszkiewicza (jedną z pięciu biorących udział w plebiscycie) i kliknąć.

O tym, dlaczego warto poprzeć naszą bibliotekę na dworcu, wiedzą na pewno wszyscy Czytelnicy; zarówno mieszkańcy jak i przejezdni. A ci, którzy jeszcze nie poznali obornickiej książnicy, mogą to zrobić osobiście lub słuchając w najbliższą sobotę (7 października) o godz. 13 Radia Wrocław na fali 102,3 FM.

Dziś (5.10.) odwiedził nas red. Piotr Kaszuwara i zbierając informacje o nas dokładnie przejrzał (prawie) wszystkie zakamarki . O tym, czym jest biblioteka dla oborniczan, jej historii, teraźniejszości, planach na przyszłość opowiedzieli: wiceburmistrz Obornik Śląskich Henryk Cymerman, dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury (którego częścią jest biblioteka) Halina Muszak oraz kierownik biblioteki Agnieszka Buryło. O tym, że były to udane rozmowy, świadczy fakt, że gość spędził w budynku przy ul. Dworcowej 4 prawie dwie godziny.

(AB)

Fot. Andrzej Buryło