Biblioteka im. J. Iwaszkiewicza w Obornikach Śl. awansowała o blisko 200 pozycji w  najnowszym rankingu bibliotek Instytutu Książki i „Rzeczypospolitej”.  Obecnie zajmujemy 199 miejsce na 806 sklasyfikowanych placówek i jesteśmy najwyżej notowaną biblioteką w powiecie trzebnickim; po raz pierwszy wyżej niż prusicka „Mediateka”.

W 2016 roku po raz szósty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostają ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów – czytamy o priorytetach komisji rankingowej na stronie Instytutu Książki.

Nasza biblioteka działa w strukturach Obornickiego Ośrodka Kultury. Osiągnięty przez nas  wynik to głównie efekt stworzenia przez samorząd lepszych warunków: zapewnienie ponadtrzykrotnie większego, dostosowanego do potrzeb biblioteki i dobrze wyposażonego lokalu z łatwiejszą dostępnością dla osób niepełnosprawnych  i przede wszystkim zwiększenie procentowego udziału budżetu biblioteki w budżecie gminy.

 

AB