Od 2 stycznia 2017 roku użytkownicy naszej biblioteki mają dostęp do prawie 16 tys. książek, w tym nowości i bestsellerów udostępnianych przez portal legimi.com. Wystarczy pobrać u nas kod, założyć konto na podanej stronie, a potem zainstalować bezpłatną aplikację Legimi. Wszystkie e-książki można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Za darmo! Jedynym warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta na stronie Dolnośląska Biblioteka Publiczna. Wybrane książki można pobrać bezpośrednio w aplikacji zainstalowanej na danym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 16.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych. Nie trzeba już rezerwować i czekać w kolejce – książki są dostępne zawsze i wszędzie, wystarczy sprawny nośnik z aplikacją Legimi.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca portalu.

Kody pozostają ważne do końca 2017 roku. Więcej informacji na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej lub bezpośrednio u nas. Zapraszamy!