Drodzy CZYTELNICY!

Biblioteka przechodzi na nowy program komputerowy. Przepisy i technologia wymuszają na nas uaktualnienie danych na podstawie Państwa dowodów tożsamości, co wiąże się z koniecznością przerejestrowania każdego użytkownika. Początkowo czas obsługi może się wydłużyć. Prosimy więc o wyrozumiałość i cierpliwość.

Oprogramowanie, którym Biblioteka im. J. Iwaszkiewicza posługiwała się dotychczas (od 2004 r. ) przez kilkanaście lat zdążyło się zestarzeć – dziś jest zawodne i niefunkcjonalne. Nowy program o nazwie MAK+, który właśnie wprowadzamy, usprawni obsługę, ale przede wszystkim ułatwi czytelnikom dostęp do biblioteki i jej zbiorów. Stworzy możliwość zdalnego – przez Internet – zamawiania książek i umożliwi dostęp każdemu czytelnikowi do własnego konta. Możliwe też będzie automatyczne powiadamianie o terminie zwrotu lub o realizacji zamówienia. Instytut Książki, który jako narodowa instytucja kultury związana z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest dysponentem programu MAK+, gwarantuje, że dane osobowe czytelników będą bezpieczne w sieci internetowej.

Zmiany wymagają Państwa zgody i zaakceptowania nowego regulaminu. W praktyce oznacza to konieczność ponownego zapisania się do biblioteki. To nowy etap rozwoju biblioteki. Mamy nadzieję, że zmiany odbiorą Państwo pozytywnie i już niedługo odczują korzystne skutki metamorfozy.