Noc Bibliotek już za nami! 4 czerwca od godziny 18.00 do 22.00 można było nie tylko wypożyczać książki, ale także skorzystać z wielu ciekawych atrakcji. Flirtowaliśmy, mówiąc cytatami z Sienkiewicza, chętni mogli sobie zrobić zdjęcie z ulubioną lub wybraną książką, na najmłodszych czekały gry planszowe i fantastyczne po-czytanki, a wszyscy goście dostali okolicznościowe naklejki i zakładki.

Główny punkt programu stanowiła prezentacja multimedialna przedstawiająca najpiękniejsze biblioteki na świecie, zarówno te najstarsze, jak i te najnowocześniejsze. Naprawdę można się zachwycić! Świątynie książek wciąż imponują rozmachem i przepychem, angażują największych twórców i są dziełem najwybitniejszych architektów. Co ciekawe, polskie biblioteki pod żadnym względem nie ustępują zagranicznym. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że biblioteka w Rumii zyskała w 2016 roku tytuł najpiękniejszej na świecie. Zresztą, na Dolnym Śląsku też mamy się czym pochwalić – biblioteki w Czarnym Borze, Prusicach czy nasza wywołują podziw, niektórym wręcz zapierają dech w piersiach:-)

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za odwiedziny i zapraszamy do korzystania z szerokiego wachlarza propozycji, jakie przygotowaliśmy na najbliższe miesiące. Szczegóły w Kalendarzu.

„Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii. Miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać. Dla bibliotek to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich – od przedszkolaka do emeryta.” Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem Wolno Czytać. Następne spotkanie już za rok!