Nasza biblioteka zakwalifikowała się do uczestnictwa w projekcie „O finansach… w bibliotece”. W związku z tym przeprowadzimy pięć spotkań edukacyjnych z zakresu edukacji finansowej na poziomie podstawowym. Warsztat poprzedzi spotkanie organizacyjne, podczas którego uczestnicy zapoznają się ze szczegółami technicznymi cyklu, a także z całą grupą.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby powyżej 50. roku życia, zaznajomione z obsługą komputera (wszyscy, którzy nie posiadają stosownych umiejętności, a są zainteresowani uczestnictwem w zajęciach, mogą wcześniej umówić się w bibliotece na nieodpłatne zajęcia z cyklu „Internet bez stresu”).

Tematy spotkań

1. Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem? – planowanie wydatków, oszczędzanie, nowa ustawa konsumencka.
2. Bank przez Internet – jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet?
3. Kredyty, lokaty i karty? Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?
4. Jak wybrać polisę ubezpieczeniową?
5. Bank centralny a inne banki – czy stopy procentowe mają wpływ na nasz budżet domowy?

Projekt „O finansach… w bibliotece” jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Warsztaty rozpoczną się na przełomie lutego i marca.

Jeśli macie w rodzinie lub wśród znajomych osoby, które byłyby zainteresowane tematem, prosimy, przekażcie im informację. Zgłoszenia przyjmujemy w bibliotece. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Liczba miejsc ograniczona. (MJD)