Wystartowaliśmy! W środę 24 lutego odbyło się spotkanie organizacyjne, poprzedzające kurs „O finansach… w bibliotece”. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej. Każdemu z pięciu modułów będzie przeznaczone jedno spotkanie.

Istotą projektu jest edukacja finansowa osób dorosłych (głównie po 50. roku życia) prowadzona w bibliotekach na wsiach i w małych miastach w całej Polsce. Podczas spotkań organizowanych i prowadzonych przez odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, uczestnicy dowiadują się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu, jak skutecznie zarządzać domowym budżetem. Do tej pory w kursach w 274 bibliotekach wzięło udział blisko 6.500 osób.

My będziemy spotykać się w bibliotece w każdą środę, począwszy od 2 marca o godzinie 10.30. Osoby, które nie wypełniły ankiety, a chciałaby do nas dołączyć, są mile widziane. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty.

Pierwsze spotkanie przebiegło – jak widać na poniższych zdjęciach – w bardzo miłej atmosferze. (MJD)