Mimo trwającej pandemii i ograniczania dostępu do zbiorów bibliotecznych oraz księgarskich nie zrezygnowaliśmy z zakupu nowości wydawniczych. W tym roku udało się nam powiększyć księgozbiór biblioteki o 3441 egzemplarzy książek papierowych i mówionych. Z własnego budżetu zakupiliśmy 1500 książek i 63 audiobuki. Dzięki dofinansowaniu z ministerialnego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych udało się nabyć 851 książek papierowych i 32 audiobuki. Czytelnicy też przyczynili się do wzbogacenia księgozbioru o nas i w ramach tzw. FUNDUSZU CZYTELNICZEGO przybyło 101 woluminów.

Nowe zbiory to nie tylko efekt pozyskania środków pieniężnych, ale również dary materialne w postaci przekazywanych przez czytelników i nie tylko nowych egzemplarzy . Z tej puli , mimo trudnej sytuacji, zbiory powiększyły się o 866 pozycje, w tym 27 książek udało się pozyskać w ramach depozytu z Dyskusyjnego Klubu Książki.

Podobnie jak w latach ubiegłych wykupiliśmy bezpłatny dla czytelników dostęp do książek, które można czytać on-line. Książki udostępniane są przez portale: Legimi.com oraz IBUK Libra. Warunkiem korzystania z tych platform jest posiadanie karty bibliotecznej. A jest w czym wybierać: ponad 60 tys. e-booków: nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii.

Miłego czytania. Dziękujemy za wsparcie, którego nie odmawiacie nam już od wielu lat.

AK