W sobotę, 1 października zapraszamy w godz. 16–20 na ósme ogólnopolskie wydanie Nocy Bibliotek, akcji w nietypowy sposób promująca czytanie, biblioteki i dobrą zabawę. Tegoroczna impreza odbędzie się pod tajemniczym i wieloznacznym hasłem „To się musi powieść”.

Musi się powieść, czyli musi się udać. Ale powieść to też jest to co można znaleźć w każdej bibliotece, na stronach książek. – Chcemy pokazać moc powieści. Rozbudowanej, obszernej wielowątkowej historii z pełnokrwistymi bohaterami, z którymi możemy się identyfikować i odnaleźć swoje emocje – wyjaśniła Katarzyna Sołtan-Młodożeniec, krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek. Natomiast ekspertka Centrum Edukacji Obywatelskiej, organizatora akcji Alicja Pacewicz dodała, że powieść to także znaczy kogoś gdzieś poprowadzić za sobą, do jakiegoś celu.

W naszej bibliotece na najmłodszych i nieco starszych będą czekać liczne atrakcje:

od godz. 16.00 – Towarzyskie gry stolikowe dla wszystkich grup wiekowych oraz kącik malucha z kolorowankami;

godz. 16.15 – wspólne czytanie bajki Marii Konopnickiej „Na jagody” i rodzinne warsztaty plastyczne;

godz. 17.30 – kryminał familijny „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Jest to pierwszy z serii film produkcji szwedzkiej o parze młodych detektywów. Gdy przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna książka do akcji wkraczają: nowa uczennica Maja i szkolny geniusz Lassy;

godz. 19.00 – Każdy może zostać detektywem – quizy i zagadki związane z filmem.

(AnB)