25 maja w naszej bibliotece odbyło się VI Powiatowe Forum Bibliotekarzy. Zjazd swoją obecnością uświetnili znamienici goście. Odwiedzili nas: dyrektor Biblioteki Dolnośląskiej im. T. Mikulskiego Andrzej Tyws oraz jego zastępca Jolanta Ubowska, zastępca burmistrza Obornik Śląskich Henryk Cymerman i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Irena Dykier, a także dyrektorzy i pracownicy bibliotek z Prusic, Wiszni Małej, Zawoni, Żmigrodu, Trzebnicy i Mietkowa.

Pierwsza część

Po krótkim powitaniu przez dyrektor OOK i Biblioteki im. J. Iwaszkiewicza Halinę Muszak goście zwiedzili wypożyczalnię, czytelnię i mediatekę. W sali wystawowej została przedstawiona prezentacja dokumentująca kolejne przeprowadzki naszej placówki. A była to dość długa i mozolna wędrówka. Od niespełna roku mieścimy się jednak w pięknie wyremontowanym budynku dworca PKP i mamy czym pochwalić. Nie ukrywamy, że ten fakt wzbudził też wielki zachwyt naszych gości.
Następnie dyrektor Andrzej Tyws wygłosił prelekcję zatytułowaną „Na przełomie. Tradycja i nowoczesność we współczesnej bibliotece publicznej”.

Druga część

Po przerwie na poczęstunek wystąpił Kabaret „To i owo” Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Atena” z fantastycznym skeczem pokoleniowym. Na koniec wykorzystałyśmy okazję, aby w ramach spotkania „Podaj dalej” wspólnie z koleżankami ze Żmigrodu opowiedzieć pracownikom przybyłych bibliotek o warsztacie „O finansach… w bibliotece”.

Ostatnim punktem naszego spotkania była relacja dyrektorów i kierowników bibliotek o osiągnięciach i problemach ich placówek w minionym roku. Forum stanowiło okazję do wymiany obserwacji i doświadczeń zawodowych, ale również  spotkania przyjaciół, dobrych znajomych i osób, które łączy wspólna pasja.

Na koniec jeszcze wspólne zdjęcie i… do zobaczenia za rok!