Z wielką radością – ale i odrobiną smutku – informujemy, że w poniedziałek, 18 maja, po dwumiesięcznej przerwie rozpoczynamy wypożyczanie książek. Ten smutek wynika stąd, że w związku z pandemią i w dalszym ciągu obowiązującymi ograniczeniami nie możemy od razu wznowić pełnej działalności.

Pierwszym krokiem będzie możliwość zwracania książek, audiobuków i filmów oraz ich wypożyczania, ale według nowych (mamy nadzieję, że w ograniczonym czasie) reguł. Zmieniają się też godziny otwarcia dla Czytelników.

Czekamy na Was:

w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9 – 13

w czwartki i piątki w godz. 14 – 18

w soboty biblioteka jest zamknięta.

Ponieważ nowe przepisy wprowadzają podział na książki „czyste” i „potencjalnie skażone”, podlegające kwarantannie, nie będzie dostępu Czytelników do wnętrza biblioteki. Niestety, w tym etapie nie będzie można samemu wybierać książek z półek, korzystać z czytelni czy kawiarenki internetowej, drukować, skanować lub kopiować dokumentów.

Będą dwa punkty obsługi:

w oknie po prawej stronie od głównego wejścia: ZWROTY KSIĄŻEK oraz ZAPISYWANIE NOWYCH CZYTELNIKÓW

w wiatrołapie głównego wejścia: WYPOŻYCZENIA

Dla bezpieczeństwa własnego, innych użytkowników oraz naszego prosimy o przychodzenie do biblioteki w maseczkach i w rękawiczkach, dezynfekowanie dłoni we wskazanym przez nas miejscu oraz o zachowanie dystansu – co najmniej 2-metrowej odległości – pomiędzy różnymi osobami.

Żeby usprawnić obsługę i skrócić czas oczekiwania na swoją kolej (do stanowiska może podejść tylko jedna osoba), namawiamy do wcześniejszego zamawiania książek przez katalog biblioteki na stronie www, telefonicznie 71 717 22 37 wew. 34 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: dkk@kultura-oborniki.pl

Można będzie wypożyczyć jednorazowo więcej książek niż to było dotychczas i niż przewidywał regulamin biblioteki. Jednocześnie informujemy, że przynajmniej do końca wakacji NIE BĘDZIEMY POBIERAĆ OPŁAT ZA PRZETRZYMANIE KSIĄŻEK (wszystkie teraz oddawane są po terminie). Nie trzeba się więc bardzo spieszyć ze zwracaniem wypożyczonych materiałów, żeby nie powodować kolejek w pierwszych dniach ponownego otwarcia.

(AnB)