Nasz Dyskusyjny Klub Książki gościł 22 maja znaną kielecką pisarkę Karolinę Wilczyńską, autorkę poczytnych powieści obyczajowych. Spośród kilkunastu tytułów obecnych w katalogu obornickiej biblioteki, na półkach trudno uświadczyć którykolwiek. Książki trzeba rezerwować i czekać na nie w kolejce.

Pani Karolina jest kobietą , jak sama o sobie mówi „…z zaletami i wadami: wrażliwą, romantyczną, kapryśną…”. Wierzy w przeznaczenie i ufa ludziom. Zadebiutowała utworem „Performens”, a potem pojawiły się kolejne: „Ta druga”, „Jeszcze raz Nataszo”, „Dasz radę Nataszo”, a także serie „Stacja Jagodno” i „Na Kwiatowej”.

Autorka opowiadała o swojej twórczości, m.in. skąd czerpie tematy do kolejnych powieści. W swoich książkach pisze głównie o kobietach, uczuciach, emocjach oraz chętnie nawiązuje do Kielc, swojego rodzinnego miasta, ponieważ akcja jej książek najczęściej rozgrywa się w regionie świętokrzyskim.

Pani Karolina jest niesamowicie ciepłą i skromną osobą. Zdradziła nam także kulisy warsztatu pisarskiego. Na koniec były autografy i wspólne zdjęcia.

(MB-D) Fot. A. Buryło