W czwartek, 21 kwietnia odwiedzili nas goście z położonego w pięknej Bawarii, partnerskiego miasta Rehau – burmistrz Michael Abraham i szef Działu Promocji i Kultury Dominik Fuchs.

 

Przeszłość i przyszłość

Wprawdzie pan Abraham widział już nowo wyremontowany dworzec i pomieszczenia biblioteki przy okazji ubiegłorocznych Dni Obornik, ale wtedy regały stały jeszcze puste – dziś biblioteka tętni życiem. Możemy pochwalić się m. in. ponad 4 tysiącami aktywnych czytelników, 40 tysiącami woluminów, ośmioma stanowiskami komputerowymi i możliwością dostępu on-line do katalogu bibliotecznego.
W mediatece uwagę gości zwróciły archiwalne zdjęcia prezentujące losy dworca PKP (1858-2015). Przy okazji pojawił się pomysł wykorzystania starych fotografii w projekcie związanym z poznawaniem historii przez młodzież z Polski i Niemiec. Planowane są wspólne zajęcia uczniów szkół z Rehau i Obornik Śląskich, które przybliżyłyby im istotne kwestie z najnowszych dziejów obu państw i zaangażowały tę grupę wiekową w pracę na rzecz lokalnych społeczności.

https://pharmaciefr.org/fluconazole-150-mg/

Obaj burmistrzowie i towarzyszące im osoby zwiedzili też prezentowaną w naszej sali wystawowej ekspozycję „Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka”.
Wieńcząca spotkanie, krótka rozmowa przy kawie dotyczyła m.in. czysto pragmatycznego aspektu lokalizacji naszej biblioteki oraz planowanej renowacji dworca PKP w Rehau.
Spotkanie tłumaczyła Marta Malik – mieszkająca i pracująca w Rehau oborniczanka. (MJD)