10.10.2020 r. „Już nie zapomnisz mnie” recital w wykonaniu Tomasza Stockingera

                    W dniu 10. października  b.r.  odbył się recital w wykonaniu Tomasza Stockingera  pt. ”Już nie zapomnisz  mnie”,  któremu na  fortepianie towarzyszył pianista Stefan Gąsieniec .

Program recitalu, to  przedwojenne piosenki autorstwa m.in. Władysława Szpilmana , Henryka Warsa, Jerzego  Petersburskiego, Juliana Tuwima,  Romana Palestera, Mariana Hemara. Było to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie  .

Aktor  po mistrzowsku  przybliżał klimat tamtych czasów  śpiewając, a także opowiadając dowcipy i żydowskie szmoncesy. Oczywiście artysta był  w kapeluszu , który przechodził różne odsłony , a mimika twarzy aktora  zachwycała nas i urzekała.

Publiczność wspaniale reagowała, śpiewała razem z artystami.

Wspaniałe teksty, piękna muzyka, perfekcyjne aktorstwo oraz  profesjonalna oprawa muzyczna sprawiła, iż  publiczność  owacjami na stojąco podziękowała za   magiczny wieczór .

W  wydarzeniu uczestniczył burmistrz Obornik Śląskich  Arkadiusz Poprawa wraz  z małżonką .Nagłośnieniem zajmował się Paweł Asztemborski, oświetleniem Krystian  Kobierski . Fotografie  autorstwa Marka Długosza  można obejrzeć na stronie  i FB .

  Po recitalu   pan Stockinger – jeden z najbardziej  rozpoznawalnych aktorów w Polsce powiedział do mnie w garderobie, iż  „artyści i my organizatorzy  przychylamy   publiczności nieba”. Piękne  i coś w tym jest  …

Cieszymy się , iż  w czasach covidu i tzw.  „żółtego” Powiatu  mogliśmy  razem „przychylić  nieba”.

                                                     Halina Muszak

 

Fotorelacja Marek Długosz

 

You may also like...