12.01.2020 r. XXVIII WOŚP w OOK

Za nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12 stycznia ta wspaniała akcja przyciągnęła prawdziwe tłumy, co szczęśliwie przełożyło się na zawartość puszek wolontariuszy – padł nowy rekord – frekwencyjny i finansowy!

Obornicki Ośrodek Kultury miał tę ogromną przyjemność bycia centrum WOŚP-owych wydarzeń, więc dosłownie pękał w szwach!

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał sztab w towarzystwie burmistrza Arkadiusza Poprawy, szef Sztabu  Mateusz  Jaskólski, Bogdan Sapkowski -wieloletni były szef Sztabu  i  Dyrektor OOK Halina Muszak,która  nawiązując do tegorocznego motywu przewodniego WOŚP-u witając wszystkich gości powiedziała aby wszyscy czuli się w OOK jak na pięknym jachcie. Życzyła, aby wszyscy byli przyjaźni i szczęśliwi.

Na scenie OOK zaprezentowali się artyści różnych stylów i gatunków: Orkiestra Dęta z Wiszni Małej, 11 Gromada Zuchowa „Bractwo Leśnych Elfów”, grupa taneczna Obornickiego Ośrodka Kultury, teatr improwizacji Krystiofons, Studio Piosenki OOK, tancerki orientalne, prezentujące taniec brzucha, skrzypaczka Aleksandra Gnat, grupa taneczna „Seniorita” Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena”, zespół You/Peter, para tancerzy towarzyskich Kinga Szemiel i Kamil Zawistowski, zespoły Stan Surowy, Bardziej Plus oraz 4 Dziki. Zaprezentowała się grupa Taekwondo Klub DO ITF „Namu”.

Oprócz występów na sali, przerywanych emocjonującymi licytacjami ogrom atrakcji toczył się w innych pomieszczeniach, na korytarzach, przed OOK, a w pracowni plastycznej odbywały się tłumnie oblegane rodzinne warsztaty plastyczne „Ahoj przygodo! Płyniemy z fala dobrych uczynków”, prowadzone przez instruktorki OOK Monikę Materny i Justynę Asztemborska. Efekty tych wspaniałych warsztatów można podziwiać na co dzień w OOK, podobnie, jak lodowe rzeźby, tworzone przez ochotników, które mimo niesprzyjającej aury dumnie prezentują się przed  naszą salą widowiskową.

O wyjątkowości WOŚP-u świadczy fakt, że każdy mógł wnieść coś od siebie, czy to najpyszniejsze pierogi, bigos, czy herbatkę, fachową pomoc, ochronę, czy mozolne rzeźbienie w lodzie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku wspaniale mobilizuje i jednoczy ludzi dla wspólnego celu i tak też było w tym roku. Przedstawiciele różnych profesji, harcerze, artyści, społecznicy, strażacy i wielu, wielu innych, których nie sposób wymienić, grając wspólnie w tej wyjątkowej orkiestrze tworzą prawdziwa mozaikę wielkich serc i udowadniają co roku, że można tworzyć razem wspaniałe i wielkie rzeczy! Życzymy sobie i Państwu, by to się nigdy nie zmieniało…

Fotorelacja M.Długosz

You may also like...