12.03.2016 – VIII Obornicka Wystawa Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych

Obornicki Ośrodek Kultury jest od siedmiu lat jednym z czterech organizatorów VIII Wystawy Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych. Do naszych zadań należało m.in. przygotowanie Ośrodka do ekspozycji , zbieranie zgłoszeń stoisk, które wystawiały się w holach OOK , wykonanie scenografii , zaproszenie Reprezentacyjnego Zespołu Tanecznego „Iskra i Iskierka” ze Szkoły Podstawowej w Urazie im. Unii Europejskiej aby uświetnił wystawę swoim pokazem tanecznym i ufundowanie z budżetu OOK drobnych upominków dla zespołu,  opracowanie scenariusza przedsięwzięcia przy konsultacji współorganizatorów Społecznego Stowarzyszenia Wiejskiego Okolice, Szkoła Podstawowa w Osolinie, Gospodarstwo Malta z Osolina, Obornicki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich, zabezpieczenie nagłośnienia i oświetlenia, udział dyrektora OOK w pracach komisji oceniającej stoły – wybór najładniejszego stołu -nagroda poseł do Parlamentu Europejskiego- wyjazd do Brukseli .

Specjalną nagrodę Lidii Geringer de Oedenberg – wyjazd do Brukseli – komisja konkursowa przyznała Stowarzyszeniu Rościsławice „Leśna Oaza”.

Podczas tegorocznej edycji Wystawy zaprezentowali się następujący wystawcy:
– Stowarzyszenie „Koniczyna” z Morzęcina Małego,
– Stowarzyszenie Rościsławice „Leśna Oaza”,
– Stowarzyszenie Morzęcin jest Wielki”,
– Zespół Śpiewaczy Malwy z Kuraszkowa,
– Sołectwo Raków,
– Koło Łowieckie „Krzyżówka” z Obornik Śląskich,
– Sołectwo Siemianice,
– Stowarzyszenie „Cztery Owoce” z Kowal,
– Sołectwo Kotowice,
– Sołectwo Lubnów,
– Sołectwo Kuraszków,
– Stowarzyszenie Razem dla Bagna,
– Sołectwo Przecławice,
– Zagroda Edukacyjna Kruczyna z Pęgowa,
– Sołectwo Kopaszyn,
– Partnerstwo „Wspólnie dla Gminy Prusice”.

Na wszystkich stołach zostały zaprezentowane w sposób różnorodny, bogaty i pomysłowy tradycje Świąt Wielkanocnych. Wystawcy włożyli ogrom pracy w przygotowanie swoich ekspozycji. Jest to przedsięwzięcie integrujące środowisko, popularyzujące tradycyjne potrawy świąteczne w oryginalnej oprawie .

Zapewne wiele pomysłów zrealizujemy przygotowując Święta w swoich domach rodzinnych. Klimat spotkania i przedświątecznego nastroju w otoczeniu dostojnych kolorowych palm sprawiał, że nasi odbiorcy z podziwem zwiedzali wystawę, oczywiście z pokłonem dla osób, które po raz kolejny przyjęły zaproszenie organizatorów.

Najpiękniejsze palmy wykonane zostały przez Stowarzyszenie Koniczyna z Morzęcina Małego, Sołectwo Kopaszyn z Gminy Prusice oraz Sołectwo Lubnów. Nagrody w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną ufundowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

Alior Bank ufundował nagrody dla czterech wystawców: Stowarzyszenia „Morzęcin Jest Wielki”, sołectwa Kopaszyn, sołectwa Kotowice,

Zespołu Śpiewaczy Malwy z Kuraszkowa.

Dziękujemy wszystkim za współpracę.

Palmy są wyeksponowane w OOK. Zapraszamy do zwiedzania.

                                                                                             Halina Muszak

You may also like...