13.07.2019 – Warsztaty malarstwa na desce w typie ikony z kładzeniem złota

13 lipca przed budynkiem OOK w otoczeniu dorodnych drzew odbyły się warsztaty malowania złotem na desce w typie ikony. Warsztaty prowadzili absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu – pani Małgorzata Korenkyewicz /malarstwo na jedwabiu/ i Bogusław Zen – rzeźbiarz.

Deska stara pochodziła z Boleścina – z mojego rodzinnego domu, ze starej stodoły, która ma już ponad 80 lat….i jest ukochana i magiczna.

Oczywiście artyści stara deskę specjalnie przygotowali, a uczestnicy warsztatów uwiecznili na niej co im w duszy grało… Były m.in. piękne ikony, postać kobiety, skrzypce i słoneczniki.

Wszyscy w skupieniu wykonywali swoje dzieła pod pieczą wspaniałych artystów oraz plastyk OOK pani Moniki Materny. Tej pracy towarzyszyło zdobienie ekokapeluszy przez dwie dziewczynki. Panowała twórcza, przyjazna atmosfera, można było napić się kawy, czy też herbaty a także degustować pyszne czereśnie.

A skąd zrodził się pomysł tychże warsztatów? Otóż ok. miesiąc temu odbyły się warsztaty pn. Malarstwo na Jedwabiu pod kierunkiem tych samych artystów, które nie mniej były fascynujące. Podczas podsumowania warsztatów artyści powiedzieli, że gdyby ktoś miał starą deskę…to można byłoby poprowadzić kolejne warsztaty pod nazwą „warsztaty malarstwa na desce w typie ikony z kładzeniem złota”.

I deska się znalazła. Bo ojcowizna jest jak złoto…

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy wraz ze swoimi dziełami zaprezentowali się przed Ośrodkiem do pamiątkowej fotografii autorstwa Marka Długosza.

Jedna z uczestniczek, pani Magdalena Czopka /absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie/ sprawiła nam niezwykły prezent – mini koncert na harfie.

Uczestnicy patrząc na swoje prace wyeksponowane także na zabytkowych schodach OOK słuchali niebiańskiej muzyki.

Był to wyjątkowy czas dla nas, dla rodziny i dla sztuki .Wszystkim pięknie dziękujemy i zapraszamy na kolejne warsztaty .

Halina Muszak

fot. Marek Długosz

You may also like...