Relacja z 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Obornikach Śląskich

Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku w organizację tego wyjątkowego wydarzenia zaangażowana była ogromna ilość osób, w tym cudowni wolontariusze, bez których WOŚP nie mógłby istnieć.

Obornicki Ośrodek Kultury gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już od lat i także w tym roku wzięliśmy udział w przygotowaniach oraz w samym Finale WÓŚP. Z powodu modernizacji sali widowiskowej, 26. Finał WOŚP nie mógł odbyć się w Obornickim Ośrodku Kultury, lecz w gościnnej sali Szkoły Podstawowej nr 3. Grono osób związanych z OOK zaangażowało się w prace na rzecz WOŚP m.in. poprzez: przygotowanie plakatów, nagłośnienie imprezy, występy taneczne i wokalne grup działających przy OOK, kontakty z grupami uświetniającymi cały program, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu zaproszonej pary tancerzy. Poza tym w OOK odbywały się spotkania organizacyjne Sztabu WOŚP Oborniki Śl.

Blok atrakcji OOK rozpoczał pokaz grup tanecznych OOK prowadzonych przez Sonię Baran oraz wspólna nauka tańca. Na scenie prezentowały się 4 grupy, a najmłodsze z występujących dzieci miały 4 lata. Wszyscy mogli zobaczyć, że dzieciaki zdecydowanie potrafią bawić się tańcem.

Następną atrakcją był występ Studia Piosenki OOK pod kierunkiem Anety Góral. Wśród wykonawców znalazły się: Hanna Szczepańska, Gabriela Kozłowska, Barbara Król, Sara Walczak, Joanna Dulińska oraz Aleksandra Woźniak. W repertuarze znalazły się zarówno polskie, jak i zagraniczne utwory, takich wykonawców jak Perfect czy Amy Winehouse.

Niesamowity pokaz tańca towarzyskiego dali Kamil Zawistowski i Kinga Szemiel z Klubu Tańca Champion Team. Kamil i Kinga tańczą ze sobą zaledwie rok a brali już udział w wielu ogólnopolskich turniejach jak również mistrzostwach tańca towarzyskiego w Polsce. Mają na swoim koncie tytuł Mistrzów okręgu dolnośląskiego w obu stylach – latynoamerykańskim oraz standardowym. Tancerze są para klasy B, co zamierzają niedługo zmienić zdobywając na turnieju najwyższą krajową klasę A, do której niewiele im brakuje. W pierwszej odsłonie zatańczyli tańce standardowe- piękny walc angielski, argentyńskie tango oraz walc wiedeński- król wszystkich tańców. W drugiej odsłonie zaprezentowane zostały tańce latynoamerykańskie: cha cha, rumba, jive.

W międzyczasie prowadzone były przez instruktorki OOK Justynę Asztemborską i Ewę Rakiel, warsztaty plastyczne dla dzieci pod nazwa „Latawiec do nieba”. Na zajęciach najmłodsi mogli ozdobić latawce, które później zabrali ze sobą do domu. Z zajęć skorzystało prawie 40 dzieci.

Uczestnicy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z pewnością wrócili do domów napełnieni pozytywną energią.

Dziekujemy wszystkim wystepującym grupom za dar serca, a Sztabowi WÓSP Oborniki Śl., na czele z dynamicznym Szefem Sztabu Mateuszem Jaskólskim, za miłą wspólpracę.

Grajmy dalej!

Fot. Marek Długosz

 

You may also like...