18.01.2020 – Świąteczny koncert na folkową nutę w wykonaniu zespołu HOLEVIATERS

 

Najpiękniejsze kolędy, bałkańskie pastorałki, piosenki świąteczne będzie można usłyszeć podczas „Świątecznego koncertu na folkową nutę” w wykonaniu zespołu „Holeviaters”.

HOLEVIATERS – polski zespół, charakteryzujący się niecodziennym połączeniem szeroko pojętej muzyki folk z brzmieniem swingowych standardów, ballad jazzowych. Repertuar zespołu oparty jest na utworach muzyki Łuku Karpat zaaranżowanych na styl rozkwitającego w latach 30-40 swingu i jazzu. Otwartość na poszukiwania inspiracji kieruje grupę w zaskakujące kojarzenie utworów z odmiennych sobie gatunków. Doszukując się podobieństw w harmonii, linii melodycznej sprytnie spajają ze sobą tradycyjną muzykę ludową ze znanymi amerykańskimi kompozycjami jazzowymi . Niebywały warsztat gry instrumentalnej połączony z charyzmatycznym, żywiołowym folklorem daje poczucie ciągłej tanecznej euforii. Poprzez muzykę i wizerunek lansowany na złotą epokę tych gatunków, grupa zabiera w podróż do przeszłości wszystkich pasjonatów dalekich wypraw. Założycielami grupy HOLEVIATERS są Anna Malacina – Karpiel (wokalistka zespołu) oraz Krzysztof Czech (skrzypek). Grupa powstała w 2013r.
W 2015 roku wydał swoją pierwszą płytę „sing sing folk&swing”. Znajduje się na niej klasyka muzyki jazzowej, utwory pochodzące z Łuku Karpat a także własne kompozycje.
skład:
Anna Malacina – Karpiel – wokal
Zbigniew Bałdys – gitara
Krzysztof Czech – skrzypce
Bartłomiej Stuchlik – kontrabas
Janusz Korczyk – akordeon
Lukasz Walczak – perkusja

Zapraszamy na koncert 18 stycznia 2020 o godz. 18.00.

Bilety: 25 zł normalne, 20 zł (z kartą seniora) do nabycia w sekretariacie OOK.

You may also like...