18.05.2019 – XIII Dni Obornik Śląskich

Sobotnia parada podczas Dni Obornik Ślaskich to już tradycja. Kolorowy i wesoły korowód przechodzi przez centrum miasta i tym samym rozpoczyna II dzień obchodów święta gminy. W tym roku na czele parady szedł zespół FOLIBA, który jak sam mówi: „odnajduje korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała, energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym. Ich instrumentarium obejmuje m.in. : djembe, dundun’y, tamę, balafon, korę, shekere. Wyjątkowo zespół przyjął w swoje szeregi młodych uczestników parady, rozdał im instrumenty i nauczył prostego rytmu.

W barwny korowód oborniczan wmieszali się szczudlarze z Teatru AVATAR (pod postacią zebry, tygrysa i małpki), kapitalnie zabawiając uczestników.

W paradzie udział wzięły następujące grupy:

  1. Delegacja władz gminy Oborniki Śląskie wraz z zaproszonymi gośćmi.
  2. Klub Seniora Obornickiego Ośrodka Kultury
  3. Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „ATENA” w Obornikach Ślaskich:
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Ślaskich:
  5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. ppor. Józefa Krysińskiego w Obornikach Ślaskich
  6. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Osolinie

Jak co roku z pomocą przyszli nam wolontariusze z Obornickiego Centrum Wolontariatu, policjanci z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich oraz obornicka Ochotnicza Straż Pożarna, za co ślemy serdecznie podziękowania.

Program OOK podczas Dni Obornik Śląskich oprócz parady obejmował jeszcze występ grupy tanecznej APLAUZ, której instruktorką jest Sonia Baran, na dużej scenie zaprezentowały się uczestniczki Studia Piosenki OOK, ćwiczące swoje umiejętności wokalne pod okiem instruktorki Anety Góral. Dzieci, które odwiedziły pomarańczowy namiot OOK mogły wziąć udział w zabawie plastycznej pod hasłem „Dzieci świata”.

fot. Marek Długosz

 

You may also like...