25.07.2018r Otwarcie wystawy uczestników Wakacyjnej Akademii Fotografii

W dniu 25 lipca odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej w ramach cyklu warsztatów pod nazwą Wakacyjna Akademia Fotografii prowadzonej przez Marka Długosza.

Autorzy prac to

Izabella Kociemba – l.9

Justyna Węgrzynowicz – l.11

Zuzanna Magdziak – l.11

Teresa Brzyska – l.10

Jan Brzyski – l.12

Mikołaj Milian – l.17

Milosz Milian – l.14

Jakub Marcinkiewicza – l.9

Zastępca burmistrza Obornik Śląskich pan Henryk Cymerman wręczył uczestnikom plenerów upominki w postaci plecaków i razem z dyrektor OOK Haliną Muszak wszystkim podziękowali za uczestnictwo i realizacje pleneru.

Uczestnicy pleneru fotografowali Miasteczko Portowe Uraz, architekturę i park Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorian w Bagnie, stadninę koni w Ośrodku Jeździeckim Arkadia w Wielkiej Lipie oraz zakątki Obornik Śląskich. Marek Długosz przybliżył walory przebiegu plenerów, na których uczestnicy zgłębiali w praktyce podstawy fotografii a także, rozwijali poczucie estetyki, wrażliwość, uważność i sztukę dostrzegania. Efekty ich nauki i pracy prezentujemy na wystawie.

Dziękujemy gospodarzom miejsc za umożliwienie realizacji pleneru i dodatkowe atrakcje jaką było zapewne przepłynięcie galerą po Odrze. .Podziękowania także kierujemy dla pani Aleksandry Durkalec- Rzepki Dyrektor Ośrodka Sporu i Rekreacji za udostępnienie transportu .

Wydarzenie odbyło się przed Ośrodkiem Kultury w wakacyjnej, bardzo miłej atmosferze. Otwarcie wystawy wzbudzało duże zainteresowanie przechodniów, którzy chętnie zaglądali ,aby podziwiać prace młodych adeptów fotografii .

Zapraszamy do jej zwiedzania w foyer Obornickiego Ośrodka Kultury .Odwiedzając nas nie omieszkajcie zwiedzić także wystawy pt. ”Spojrzenie obok siebie ” autorstwa Zenona Harasyma , która znajduje się w na piętrze w Małej Galerii Fotografii ”Kontrast”.

Halina Muszak

You may also like...