25.08.2019 – Wakacje w Parku Miejskim: szachy w plenerze o koncert cygańskiej orkiestry dętej Tsigunz Fanfara Avantura

Nasze ostatnie spotkanie w Parku Miejskim przypadnie do gustu fanom bałkańskich rytmów! Na naszej zaimprowizowanej parkowej scenie wystąpi cygańska orkiestra dęta! Zapraszamy też wszystkich zainteresowanych na rozgrywki szachowe.

Tak zespół Tsigunz Fanfara Avantura mówi o sobie:

„Przejechali 70 tysięcy kilometrów, zagrali ponad 150 koncertów, rzeki przepłynęli, góry pokonali, gęstym lasem przeszli, nocy nie przespali. Koncertowali w Jugosławii, ZSRR, NRD i Czechosłowacji, gościli w legendarnej Guczy i na Sziget Festival, pojawiali się w Polsacie i TVP, na Top Trendy i Giełdzie Papierów Wartościowych, na procesji Bożego Ciała, kilkunastu weselach oraz festiwalu mleka, nieraz narażając się na śmierć lub ciężkie kalectwo. Z polskiego szołbizu skutecznie wygryźli Gorana Bregovicia i Bobana Markovicia, a we Francji pomylono ich z Offspring! Tsigunz Fanfara Avantura – tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy!
           Tsigunz to ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy niekontrolowanych przedęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu. Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, przy użyciu rąk, nóg i nowoczesnych instrumentów opracowanych w Japonii, wyprodukowanych w Chinach. A wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej!!!”

 

You may also like...