26 i 27.05.2017 – XI Dni Obornik Śląskich

Za nami kolejne, XI Dni Obornik Śląskich.  Tegoroczna edycja święta gminy obfitowała w wiele atrakcji. Wśrod nich były także propozycje Obornickiego Ośrodka Kultury.

Pierwszego dnia obchodów, czyli w piątek 26 maja 2017 na scenie zaprezentowały się uczestniczki Studia Piosenki OOK, które wraz z instruktorką Anetą Góral przygotowały i zaprezentowały koncert pt. „Mojej Mamie”.

W sobotę 27 maja przez miasto przeszła barwna i głośna parada. Na jej czele żywiołowo prezentowały się zespoły Sete Rios z Wrocławia i Tubatuka z Warszawy, grające sambę batucadę prosto z karnawału w Rio de Janeiro. Muzykom towarzyszyły tancerki z grupy Magia do Samba. Muzycy wraz z tancerkami niewątpliwie przenieśli Oborniki na inny kontynent, a nastrojowi brazylijskiej fiesty sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. W paradzie uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych gminy z Burmistrzem Arkadiuszem Poprawą i Przewodniczącą Rady Miejskiej Agnieszką Zakęś na czele, wraz z zaproszonymi gośćmi. Wspaniale prezentowały się delegacje ze szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 2 im. ppor. Józefa Krysińskiego w Obornikach Śląskich, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich, Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Urazie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Osolinie oraz Publicznego Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Śląskich i Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Oprócz szkół w paradzie prezentowały się damy w kapeluszach oraz sekcje nordic walking i rowerowa obornickiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena” oraz panie z Klubu Seniora działającego przy Obornickim Ośrodku Kultury. Korowód uświetnili członkowie Teatru Westa. Wodzirejem tegorocznej parady był Piotr Gajda-Sus.

Po dotarciu do celu, czyli na targowisko „Mój Rynek” uczestnicy parady mogli obejrzeć występ zespołu tanecznego APLAUZ Obornickiego Ośrodka Kultury. Dziewczyny zaprezentowały choreografię turniejową i pokaz przygotowany specjalnie na tę okazję.

O bezpieczeństwo uczestników zadbali policjanci z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich oraz strażacy z obornickiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wszystkim uczestnikom oraz służbom zabezpieczającym nasz korowód składamy serdecznie podziękowania za udział i zaangażowanie.

Do zobaczenia na kolejnej paradzie!

Od godz. 16.00 wszystkie chętne dzieci zaprosiliśmy do wspólnej zabawy plastycznej pod hasłem „W Guzikowie”. Rezultaty tej twórczej zabawy można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Po guzikach nadszedł czas na biżuterię, czyli warsztaty „Mały jubiler”, prowadzone przez Darumę. Wielbiciele karykatur mogli zapozować rysownikowi Szymonowi Telukowi i zabrać do domu osobistą karykaturę. Swoją pracę prezentowało także Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej Biblioteki im. J. Iwaszkiewicza, gdzie wszyscy zainteresowani odwiedzający mogli poznać kulisy działalności archiwum i dowiedzieć się o możliwościach zdygitalizowania własnych, osobistych pamiątek. Archiwum zbiera czasopisma, rękopisy, prace dyplomowe, filmy, afisze, plakaty, jednodniówki, ulotki, regulaminy, gazetki, obwieszczenia władz i tym podobne.

Dziękujemy za wspólne świętowanie!

Fot. H. Muszak i M. Długosz

You may also like...