29.09.2019 – „Kontrabasista” – monodram w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza

W niedzielę 29 września 2019 o godz. 17.00 zapraszamy na monodram w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza na podstawie tekstu Patricka Süskinda „Kontrabasista”.

To przepełniony groteską, śmiechem i nostalgią monodram. To swoisty rozrachunek życiowy niespełnionego muzyka, a tak naprawdę to właściwie każdego z nas. W monodramie miłość konkuruje z nienawiścią, a gorzki śmiech z bezsilnością.
Samotność kontrabasisty to pole do popisu dla jego wyobraźni. Wyobraźnia bohatera ukazuje widzowi szereg nie tylko komicznych, ale i dramatycznych zachowań.

„Kontrabasista” to jednoaktowy monolog muzyka wypowiedziany w kierunku wyimaginowanego „per pana”, w którym to tytułowy kontrabasista streszcza swoje nieszczęśliwe życie. Za przyczynę swojego niepowodzenia obwinia kontrabas, który nie jest tylko zwyczajnym instrumentem, ale staje się towarzyszem samotności bohatera. Między bohaterem, a kontrabasem zachodzi zależność, z jednej strony jest to „nieprzydatny mebel”, przyczyna całego zła i
niepowodzenia w życiu muzyka, na którą został skazany, bo „nikt sam nie wybiera kontrabasu”, a z drugiej strony można zauważyć wielką pasję, z jaką poświęca się niedoceniony muzyk, grając na tym właśnie instrumencie.

KONTRABASISTA w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza po sukcesie w Nowym Jorku na największym festiwalu monodramów na świecie UNITED SOLO 2016 – BEST INTERNATIONAL SHOW AWARD, zdobywa kolejne nagrody na międzynarodowych festiwalach teatralnych.

W 2018 roku spektakl KONTRABASISTA zdobył nagrody na trzech międzynarodowych festiwalach w Europie:

* THE BEST MALE ROLE (Najlepsza rola męska) – 15. Międzynarodowy Festiwal Monodramów ALBAMONO 2018– Korca, Albania

* THE SPECIAL PRIZE OF FESTIVAL (Nagroda Specjalna Festiwalu) – 8. Międzynarodowy Festiwal Małych Form Teatralnych i Monodramów LUDI 2018 – Orzeł , Rosja.
* ACTOR PRIZE – 3. INTERNATIONAL FESTIVAL OF INTERBALKAN THEATRE -Ateny 2018

Bilety do nabycia w sekretariacie OOK w następujących cenach:
25 zł/ normalny
20 zł/ dla seniorów
10 zł/ dla młodzieży

You may also like...