30.01-01.02.2015 Spotkania z Kulturą Filmową w Starym Kinie

Po raz drugi spotykamy się w najbliższy weekend w Starym Kinie na cyklu projekcji filmowych pod hasłem Spotkania z Kulturą Filmową w Obornikach Śląskich. Wszystkich, którzy pragną zapoznać się z niebanalnym, odważnym kinem zapraszamy na seanse w piątek, sobotę i niedzielę.

Projekt jest wynikiem współpracy Obornickiego Ośrodka Kultury, Stowarzyszenia Stare Kino oraz Pełnomocnika ds. Zapobiegania Uzależnieniom w Urzędzie Gminy Oborniki Śląskie.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

Repertuar:

30.01.2015(piątek), godz. 20.00 – „Omar” (reż. Hany Abu-Assad) – seans dla dorosłych.

Palestyński kandydat do Oscara w kategorii: „najlepszy film nieanglojęzyczny”. To przejmująca opowieść o miłości w cieniu konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Mocne, zaangażowane kino.

31.01.2015 (sobota), godz. 16.00 – „Złota klatka” (reż. Diego Quemada-Díez) – seans dla młodzieży

Film zdobył Specjalną Nagrodę Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Historia Sary, nastolatki z Gwatemali, która w męskim przebraniu próbuje przedostać się do Stanów Zjednoczonych. Podróż, którą przyjdzie jej odbyć jest pełna niebezpieczeństw i stanowi prawdziwą, gorzką lekcję życia.

01.02.2015 (niedziela), godz. 16.00 – „Antboy” (reż. Ask Hasselbalch) – seans dla dzieci.

„Antboy” to wesoła i pełna przygód opowieść, traktująca mit superbohatera z dużym przymrużeniem oka. Niepozorny chłopiec zostaje ugryziony przez mrówkę, dzięki czemu zyskuje nadprzyrodzone zdolności, serce ukochanej i nowego, niebezpiecznego wroga…

Zapraszamy do kina.

 

You may also like...