30.10.2014 „Bliżej filmu” – projekt filmowy skierowany do dzieci

30 października 2014 odbyła się projekcja filmu dla dzieci pt. „Podejmując ryzyko” w reżyserii Nicole von Kilsdonk, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Oborniki Śląskie., Szkoły Podstawowej nr 2 z Obornik Śląskich i Szkoły Podstawowej z Pęgowa.

 To spotkanie rozpoczęło cykl Obornickiego Ośrodka Kultury pt.”Bliżej filmu”  ,którego celem jest zapoznanie młodych widzów z ciekawym, niszowym kinem dziecięcym i młodzieżowym oraz propagowanie kultury filmowej.

 Tytuły, które zaprezentujemy publiczności, to ambitne kino, wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach kina dziecięcego, stawiające dziecko i jego problemy w centrum zainteresowania. Dla młodych widzów może to być jedyna forma kontaktu z niszowym kinem dziecięcym i młodzieżowym, ponieważ brakuje takich filmów w masowej dystrybucji kinowej.

 Kierując się wyborem filmów sięgamy po propozycje z najwyższej półki. Oprócz zapewnienia dzieciom rozrywki i niezwykłych filmowych wrażeń pragniemy upowszechniać kulturę filmową wśród młodych odbiorców i rozwijać zainteresowanie tą dziedziną sztuki.

 Młodzi widzowie obserwują na ekranie swoich rówieśników z ich problemami i rozterkami, dzięki czemu mogą zrozumieć motywacje bohaterów, a także się z nimi utożsamić.

 Oprócz pokazów filmowych zapraszamy dzieci (od lat 10) i młodzież do udziału w Warsztatach Filmowych, które odbywają się w Obornickim Ośrodku Kultury w każdy poniedziałek w godz. 16.00-17.30. Edukację Filmową prowadzi Urszula Pelc.

You may also like...