31.08.2019 – Dożynki gminne w Paniowicach

 

W minioną sobotę w Paniowicach odbyło się doroczne święto plonów, czyli Dożynki Gminne. Obornicki Ośrodek Kultury, jak co roku uczestniczył w tym przedsięwzięciu, zapewniając uczestnikom wiele atrakcji. Najmłodszych zaprosiliśmy do udziału w dożynkowej zabawie plastycznej, podczas której można było z niepozornej drewnianej łyżki i widelca, przy pomocy kłosów zboża, bibuły, kolorowych taśm i całej masy wyobraźni wyczarować piękną, niepowtarzalną kukiełkę. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem, a autorskie lale powędrowały wraz z ich autorami do domów.

Krajoznawczych atrakcji dostarczała kolejka „Super ekspres”, która kursowała z Paniowic do sąsiednich Kotowic i każdy chętny mógł wybrać się na sympatyczny „objazd” po okolicy.

Od czasu do czasu OOK było też obecne na scenie. O wrażenia muzyczne zgromadzonej publiczności zadbała Sara Walczak, uczestniczka zajęć wokalnych Studia Piosenki OOK, która swoim talentem wspiera wiele imprez odbywających się w naszej gminie. Sara zdobyła wyróżnienie podczas tegorocznych XXII Spotkań z Muzyką i Poezją, które odbyły się w czerwcu w OOK.

Podczas Dożynek nie mogło zabraknąć naszych lokalnych twórców ludowych, czyli Zespołu Śpiewaczego „Malwy” z Kuraszkowa, który tradycyjnie zaprezentował swój repertuar na scenie wzbogacając śpiew o dowcipny komentarz aktorski.

Niewątpliwą atrakcją był bardzo oryginalny występ tancerek, które zaprezentowały pokaz współczesnego tańca orientalnego. Egzotycznie wyglądające panie przykuły uwagę publiczności.

You may also like...