6.12.2019 r. Mikołaj w OOK

Spotkaniu dzieci z Mikołajem towarzyszy zawsze wiele wrażeń, wzruszeń czasem nawet trema. Mogli się o tym przekonać goście, którzy  spędzili blisko dwie godziny w Obornickim Ośrodku Kultury, w piątkowe popołudnie. Przyjaźnie uśmiechnięty wielki Bałwan Wituś przed budynkiem zapraszał wszystkich do środka. Już w holu panowała świąteczna atmosfera, a to za sprawą kiermaszu przygotowanego przez Trzebnickie Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka. Piękne, oryginalne prace przygotowane podczas warsztatu terapii zajęciowej nie pozwalały przejść obojętnie.

Na dzieci, w sali widowiskowej, czekały niespodzianki. Wszystkich uczestników imprezy przywitała Pani Dyrektor Ośrodka Kultury – Halina Muszak w towarzystwie Pani Zimy. Do specjalnie przygotowanego piernikowego miasteczka wkroczyło ok. dwustu pięćdziesięciu dzieci

z rodzicami, by obejrzeć zabawny spektakl teatralny pt. „Takich świąt jeszcze nie było” w wykonaniu Teatru Fuzja. Bohaterowie przedstawienia – sympatyczni bracia: Zyzio i Dyzio wywoływali salwy śmiechu

i wspólnie z dziećmi przygotowywali się do świąt. Wszyscy mogli zajrzeć również do domu Mikołaja, gdzie trwały gorączkowe przygotowania do wyczekiwanego spotkania z dziećmi i być świadkami wielu zabawnych przygód Renifera i Mikołaja.

Oczekiwanie na prezenty umilił występ zespołu teatralnego OOK.

Elfy, Choinka, Bałwanek i Mikołajka musiały zmierzyć się z trudnym zadaniem opieki nad niesfornymi Gwiazdkami i Śnieżynkami, które

wciąż się im wymykały i bawiły się z dziećmi. Wejście Mikołaja z prezentami poprzedziła refleksyjna i rytmiczna piosenka „Dobro łączy nas” w wykonaniu młodych aktorów i całej publiczności.

Program został przygotowany pod kierunkiem Justyny Asztemborskiej.

Najbardziej oczekiwany przez dzieci punkt programu – osobiste spotkanie z Mikołajem, odbył się na scenie, w pięknej scenografii autorstwa Moniki Materny. Każde dziecko zapraszane przez Panią Zimę witało się z Mikołajem i odbierało swój prezent z rąk samego świętego.

W tym samym czasie pod sceną odbywało się wspólne dekorowanie choinki.

Uśmiechom i radości nie było końca. Rodzice uwieczniali te obrazy robiąc zdjęcia. Mamy nadzieję, że fotografie trafią do rodzinnych albumów.

Organizatorzy – zespół Obornickiego Ośrodka Kultury,

zadbali o każdy szczegół, tak, żeby wspomnienia dzieci z tego wyjątkowego wydarzenia  były najlepsze i na długo pozostały w pamięci.

Imprezę zrealizował zespół OOK:

Reżyseria i prowadzenie – Justyna Asztemborska

Scenografia – Monika Materny

Realizacja światła i dźwięku – Paweł Asztemborski

Dokumentacja fotograficzna – Marek Długosz

Dokumentacja filmowa: Ryszard Taraszczuk (gościnnie)

Pomoc w realizacji: Małgorzata Naskręt, Agnieszka Fatyga, Marta Asztemborska, Andrzej  Łabuz

W programie wystąpiły dzieci z zespołu teatralnego.

Młodsza grupa – „Teatrałki” : Emilia Burniak, Julia Spychaj, Ewa Wojciulewicz, Maja Czekańska, Lidia Kapała, Maria Borodina (zagrały rolę Śnieżynek), Antonina Gacał, Aleksandra Jarmoluk (Gwiazdki), Tomasz Kapała (Elfik).

Starsza grupa – Dziecięcy Teatrzyk „Bajeczka” : Amelia Antkowiak (Bałwanek), Anna Wojciulewicz (Choinka), Celina Podemska i Justyna Frosztęga (Elfki), Nina Bober (Mikołajka)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, do zobaczenia za rok 🙂

 

 

 

 

 

 

Fot. MD

You may also like...