KONCERT ”W HOŁDZIE OJCZYŹNIE- W 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.”

”W HOŁDZIE OJCZYŹNIE- W 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.”

Koncert organizowany  pod honorowym patronatem Burmistrza Obornik Śląskich Arkadiusza Poprawy

Obornicki Ośrodek Kultury
10 XI 2018r., godz. 16

PROGRAM:
Gracjan Szymczak- fortepian

Ukończył wrocławską Akademię Muzyczną w klasach: prof. G. Kurzyńskiego (fortepian), prof. L. Grzanki-Urbaniak (wiolonczela) oraz prof. M. Pijarowskiego (dyrygentura) otrzymując dyplom z wyróżnieniem w każdej specjalności. W 2012 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.
Jest laureatem ponad 40. krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Otrzymał m.in.: Nagrodę Specjalną „dla pianisty wyróżniającego się muzykalnością” na XV Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie (2005); Grand Prix na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Magina (Paryż 2009) oraz III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Canberra, Australia 2011).
W roku 2012 rozpoczął pracę na swojej macierzystej uczelni, na której od 2015 roku zatrudniony jest na stanowisku adiunkta. Jako pedagog często zapraszany jest do prowadzenia kursów pianistycznych, a także do zasiadania w jury w konkursach pianistycznych.

Fryderyk Chopin:
Polonez A-dur op. 40 nr 1
Nokturn cis-moll op. posth
Ignacy Jan Paderewski:
Scherzino B-dur op. 10 nr 3
Krakowiak E-dur op. 5 nr 1

 

Magdalena Czopka- harfa
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie harfy. Uczestniczyła w licznych kursach muzycznych prowadzonych przez m.in.prof. Brigitte Sylvestre, Susann McDonald, Elżbietę Szmyt, Joannę Kozielską. Wiele lat była harfistką-solistką w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu i w Operze Wrocławskiej.
W 2002-2003 roku współpracowała z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Libanu w Bejrucie.
Obecnie współpracuje z wieloma polskimi orkiestrami, biorąc udział w licznych projektach a także prowadzi działalność solową i kameralną, koncertując w kraju i za granicą.
Karol Kurpiński – Modlitwa
Karol Kurpiński – Dumka z opery „Kalmora”
Janina Garścia – Trzy miniatury
Jan Gall – „Dziewczę z buzią jak malina”
Michał Kleofas Ogiński – Trzy walce

 

 

Michał Szczepański-fortepian
Dr hab. Michał Szczepański od 1997 roku jest pracownikiem Katedry Fortepianu w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Studia pianistyczne ukończył z wyróżnieniem w klasie fortepianu Prof. Włodzimierza Obidowicza. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Michał Szczepański występuje na licznych estradach w kraju i za granicą; koncertował w Niemczech, Czechach, Włoszech, Anglii, Rosji, Finlandii, Szwajcarii i USA. Prowadzi kursy i seminaria pianistyczne oraz bierze udział w pracach jury w kraju i za granicą.

F.Chopin – Mazurek a-moll op. 17 nr 4
I.Jan Paderewski – Menuet G-dur op.14
I.Jan Paderewski – Chant d’ amour op. 10
I.Jan Paderewski – Krakowiak fantastyczny op.14

 

 

Studio Piosenki Obornickiego Ośrodka Kultury- instruktor Aneta Góral

Wykonawcy: Julia Spychaj, Maja Czekańska, Aleksandra Ciechan, Sara Jasińska, Miłosz Tylko, Izabela Kociemba, Karina Wrona, Julia Zatoka, Patrycja Fryziel, Karolina Fast, Kalina Jankiewicz, Ada Rotman, Anna Żyniewicz, Maria Chamara, Hanna Szczepańska, Helena Kołodyńska, Gabriela Kozłowska, Katarzyna Tekieli, Sara Walczak, Katarzyna Wiktor.
Studio Piosenki Obornickiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Anety Góral rozwija talenty wokalne dzieci i młodzieży. Uczestnicy Studia biorą aktywny udział w życiu kulturalnym Gminy prezentując swoje umiejętności wokalne na rożnych okolicznościowych wydarzeniach i koncertach również uzyskują nagrody i wyróżnienia na konkursach wokalnych (m.in. Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką i Poezją, IX Przegląd Muzyki Filmowej i Musicalowej).
Aneta Góral jest absolwentką wydziału wokalno–aktorskiego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Posiada kwalifikacje pedagogiczne w zakresie nauczania śpiewu solowego. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu. Występowała na koncertach i galach operowych w kraju i zagranicą m. in.: z Filharmonią
Wrocławską, Dolnośląską, Opolską, Kaliską, Warszawską Kameralną, Elbland Philharmonie Sachsen, Neue Lausitzer Philharmonie. Brała udział w turnee koncertowym po Niemczech i Belgii zorganizowanym przez Unię Europejską. Koncertowała na Festiwalach m. in.: na Śląskim Festiwalu Muzycznym „Porozumienie”, „Eurosilesia”, „Wratislavia Cantans”, X Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Występowała z recitalami z okazji wręczenia odznaczeń państwowych m. in.: W Łazienkach Warszawskich i w Teatrze Stanisławowskim w Warszawie. Nagrała partię sopranową w Kantacie „Święta Jadwiga Śląska” Mirosława Gąsieńca (płyta CD wydana przez DUX Recording).

Program:
Jest takie miejsce, jest taki kraj sł. Jan Pietrzak, muz. Zbigniew Raj
Legiony sł. Tadeusz Biernacki i Andrzej Hałaciński, melodia 10 marsza kieleckiego
Pierwsza Kadrowa sł. Tadeusz Ostrowski i Wacław Kazimierz Łęcki
Szara Piechota sł. Leon Łuskino, muz. Bolesław Lubicz – Zahorski
Warczą karabiny sł. Rajmund Scholz, melodia ludowa
Rozkwitały pąki białych róż sł. Kazimierz Wroczyński, muz. Mieczysław Kozar – Słobódzki
O mój rozmarynie rozwijaj się autor nieznany
Ułani, ułani malowane dzieci autor nieznany

 


Koncert prowadzić będzie- Katarzyna Wawrzyniak
Katarzyna Wawrzyniak- pedagog, socjoterapeuta, nauczyciel akademicki.
Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Autorka wielu scenariuszy
i inscenizacji teatralnych m.in.: „Dziękujemy-Pamiętamy”,„Kawiarnia Lwowska”, „Z pamiętnika profesora”. Chętnie angażuje się w działalność na rzecz środowiska lokalnego.

You may also like...