Lipiec w OOK

WAKACJE W LIPCU W OBORNICKIM OŚRODKU KULTURY

71 propozycji dla dzieci i młodzieży przygotował i zrealizował zespół Obornickiego Ośrodka Kultury już od pierwszego dnia wakacji do końca lipca.

Warsztaty malarskie prowadziła Jolanta Nitka, podczas których dzieci m.in. uwieczniały piękno Obornik Śląskich. Wystawa będzie eksponowana w Saloniku Czterech Muz po wakacjach.

Dla utalentowanych muzycznie dzieci odbywały się warsztaty wokalne prowadzone przez Anetę Góral dwa razy w tygodniu.

Justyna Asztemborska prowadziła zabawę teatralną pn. ” Krasnale szeptale ”, ”Bajka o srebrnym kocie ” dla dzieci od 6 lat oraz zajęcia w Klubie Wesołej Zabawy dla dzieci od 4 lat, a także Wakacyjny Piknik pod chmurką /przed OOK/, zawsze atrakcyjnie i różnorodnie.

Wanda Górna zaprosiła miłośników tańca do sali tanecznej OOK na wakacje z tańcem.

Wakacyjną Akademię Fotografii prowadził Marek Długosz. Odbyły się warsztaty w siedzibie OOK oraz trzy wyjazdy plenerowe do Żmigrodu / ruiny pałacu i rozarium/, do Zamku Książ i Hali Stulecia we Wrocławiu . W plenerze wzięło udział 7 osób w wieku od 10 lat, a ich fotografie można podziwiać na stronie internetowej OOK www.ultura-oborniki.pl. Plener cieszył się powodzeniem. Nowością były warsztaty z cyjanotypii, które Marek Długosz poprowdził razem z jednym uczestników fotoklubu OOK Michałem Jezierskim. Młodzi ludzie chętnie chłonęli wiedzę na temat tej dziedziny fotografii. Planujemy wystawę poplenerowa po wakacjach także w OOK.

Zajęcia z animacji poklatkowej prowadziła Urszula Pelc, w których także dzieci chętnie brały udział. Warsztaty ceramiczne i mozaiki prowadziła Agnieszka Jermakowicz, tutaj także powstawały różne piękne dzieła tworzone przez zdolne dzieci.

Fantazje plastyczne pn. ”Wakacje z duchami ” i ”Wyprawa w tropiki ” prowadziła Monika Materny, na których uczestnicy ujawniali swoją wyobraźnię. Powstawały prace malarskie, było także malowanie zamków ….

Po raz pierwszy gościliśmy Teatr Fuzja z Poznania ze spektaklem teatralnym pt. ”Co piszczy w szafie”, w którym uczestniczyły całe rodziny oraz dzieci z Przedszkola przy ul. Sikorskiego /za współprace dziękujemy/. Z programu wakacyjnego korzystają oborniczanie, ale także dzieci przyjeżdżające do babci i dziadka na wakacje m.in. z Florydy, Irlandii, Katowic.

Cieszymy się widząc uśmiech na buźkach naszych milusińskich, które z zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Dziękujemy rodzicom za współpracę i zapraszamy do udziału w naszych zajęciach. Szczegółowe opisy zajęć i fotorelacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

Do zobaczenia

Halina Muszak

Warsztaty malarskie dla dzieci – prowadzi Jolanta Nitka:

Wakacje z Piosenką – prowadzi Aneta Góral:

Zabawa teatralna „O królu, który chciał kupić tęczę” – prowadzi Justyna Asztemborska:

Zabawa teatralna „Krasnale szeptale” – prowadzi Justyna Asztemborska:

Wakacyjna Akademia Fotografii – prowadzi Marek Długosz:

Klub Wesołej Zabawy – prowadzi Justyna Asztemborska

Wakacyjna Akademia Fotografii – plener w Zespole Pałacowo-Parkowym w Żmigrodzie

prowadzi Marek Długosz:

 

 

Fantazje plastyczne – prowadzi Monika Materny:

Wakacje z tańcem – prowadzi Wanda Górna:

Wakacyjna Akademia Fotografii – plener w Książu – prowadzi Marek Długosz:

Przedstawienie dla dzieci „Co piszczy w szafie w wykonaniu Teatru Fuzja:

„Piknik pod chmurką” – prowadzi Justyna Asztemborska

Warsztaty malarstwa na desce w typie ikon oraz warsztaty tworzenia ekokapeluszy:

Wakacyjna Akademia Fotografii – plener Wrocław-Hala Stulecia:

Animacje poklatkowe – prowadzi Urszula Pelc

Warsztaty ceramiczne – prowadzi Agnieszka Jermakowicz:

Mozaika – prowadzi Agnieszka Jermakowicz:

You may also like...