Magiczne Spotkanie ze Św. Mikołajem – 2.12.18 – I tura

„Magiczne spotkanie ze Świętym Mikołajem” w Obornickim Ośrodku Kultury jest już tradycją.

W gościnnych progach OOK Mikołaj pojawił się 2. grudnia dwukrotnie, o godz. 15.00 i 17.00.

Na spotkanie z nim przyszło blisko 400 osób (dzieci  z rodzicami).

Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor OOK –  Halina Muszak z prowadzącą Elfirą i Elfami.

W zimowo-baśniowej scenerii dzieci w napięciu oczekiwały na niezwykłego gościa.

Czas oczekiwania umilały dzieciom animacje teatralne przygotowane pod kierunkiem Justyny Asztemborskiej w wykonaniu  Dziecięcego Teatrzyku „Bajeczka” w składzie: Celina Podemska, Amelia Antkowiak, Justyna Frosztęga, Nina Bober i Hanna Smoleń.

Bohaterkami etiud teatralnych były Skrzatki, Elfy oraz Mucha Podróżniczka. Radosne, przyjazne   postacie zachęcały uczestników zabawy do aktywnego udziału i współtworzenia wyjątkowego spotkania z Mikołajem. Niewątpliwie na długo w  pamięci dzieci pozostanie filmowa przesyłka od samego Mikołaja, która zawierała odpowiedzi na najczęściej zadawane mu pytania.

Muzyczne niespodzianki: piosenki: „Kochany Panie Mikołaju” i „Pocztówka do Świętego Mikołaja” przygotowały: Hanna Szczepańska i Gabriela Kozłowska ze Studia Piosenki OOK prowadzonego przez Anetę Góral.

Pięknym zimowo – świątecznym akcentem był taniec Elfa -Hani (H.Smoleń), która doskonali swój warsztat na zajęciach Studia Tańca Klasycznego Sofija.

Najważniejszym jednak punktem programu było zjawienie się Mikołaja, który wprost z zaśnieżonego lasu wyszedł na scenę i oddał się bez reszty zabawom, tańcom i uściskom milusińskich. W sali zapanowała olbrzymia radość i zachwyt dzieci.

Wręczanie prezentów poprzedziły zabawy muzyczne, quiz krajoznawczy z nagrodami, tworzenie „łańcucha życzliwości”, którym Mikołaj miał ozdobić choinki w swoim domu.  Zaproponował jednak, że przekaże łańcuch na licytację 27.Finału WOŚP 2019r., co spotkało się z entuzjastyczną reakcją widzów.

Zabawa z Mikołajem trwałaby długo, gdyby nie ponaglający telefon z bazy Elfów, uświadamiający Mikołajowi upływ czasu i konieczność wręczania upominków. Pojawił się jednak problem. Sanie z prezentami i reniferem Rudolfem zniknęły. Okazało się, że lubiany przez dzieci renifer zajął się treningiem do przyszłorocznego biegu Oborygena z zamiarem jego wygrania i zapomniał o swoich obowiązkach.  Na szczęście Mikołaj odzyskał sanie, a upominki trafiły do rąk dzieci.

Imprezom towarzyszył kiermasz świąteczny przygotowany przez Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech dziecka”, na którym można było zakupić oryginalne świąteczne dekoracje i sprawić najbliższym prezenty.

Imprezę zrealizował zespół OOK z udziałem osób zaproszonych do współpracy :

     *  Scenariusz, reżyseria, prowadzenie imprezy: Justyna Asztemborska

*   Mikołaj: Piotr Gajda -Sus

*   Przygotowanie dwóch muzycznych utworów do programu ze Studiem Piosenki: Aneta Góral

*  Scenografia i pomoc w realizacji imprezy: Monika Materny

*   Wizualizacja „Sanie” : Katarzyna Nowakowska , wydział: Sztuka mediów Akademii Sztuk

Pięknych we Wrocławiu

*  Realizacja światła i dźwięku, nagranie i montaż ścieżki dźwiękowej do programu:Paweł Asztemborski

*   Dokumentacja filmowa: Ryszard Taraszczuk

*   Pomoc w realizacji animacji teatralnych, prezentacja projekcji multimedialnych: Marta  Asztemborska

*   Pomoc techniczna przy realizacji imprezy:  Małgorzata Naskręt, Agnieszka Fatyga  i Andrzej Łabuz

Fot. M. Długosz

You may also like...