Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w listopadzie w OOK – wybór filmów

Seanse w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w listopadzie w OOK:

14.11.2017, godz. 9.00 – PRZEDSZKOLA / cykl pt.”Filmowe Przygody”, film”Wielka wyprawa Molly” (’72)

 „Wielka wyprawa Molly”

Pełna fantazji opowieść o niesamowitej podróży przez góry, kaniony i morza. Tytułowa bohaterka wraz ze swoją przyjaciółką Edison wyrusza na wyprawę po prezent dla jej wyczekiwanego rodzeństwa.

Molly Potworowska bardzo chciałaby mieć rodzeństwo. Oczyma wyobraźni widzi, jak mogłaby się przytulać, bawić i wspólnie spędzać czas z bratem lub siostrą. Ku jej wielkiej radości już niedługo to marzenie ma stać się rzeczywistością. Rodzice Molly muszą wyjechać na odległą od ich miejsca zamieszkania wyspę, gdzie wykluwają się z jajek małe monstery. Molly odkrywa, że zapomnieli wziąć prezentu dla małego dziecka. Postanawia to naprawić i dostarczyć go na czas. Wyrusza w podróż, a towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka Edison. Jak zakończy się ta wyprawa? Czy Molly i jej koleżanka dotrą na miejsce? Jakie przygody spotkają je po drodze? (źródło: NHEF)

 

17.11.2017, godz. 9.00 – SP KL. 4-6 / cykl „Młodzi w obiektywie”, film „Sekrety wojny” (’91) – seans odwołany!

 „Sekrety wojny”

Niezwykły film o dorastaniu wpisany w wydarzenia II wojny światowej. Poważne sekrety dorosłych ścierają się z tajemnicami kilkunastoletnich dzieci, przed którymi ukrywana jest tragiczna prawda.

Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej. Przyjaciele – Tuur i Lambert – nie rozumieją zachodzących wokół nich zmian. Maartje, nowo poznana dziewczynka, okazuje się ukrywającą się Żydówką. Rodzice Tuura sympatyzują z ruchem oporu, a ojciec Lamberta jest kolaborantem. Dzieci, przytłoczone ogromem odkrytych tajemnic, mogą liczyć tylko na jedno – przyjaźń. Wojna, dziewczyna, tajemnice… Czy przyjaźń między chłopcami przetrwa? Czy jest coś w stanie ją podzielić? (źrodło: NHEF)

 

20.11.2017, godz. 9.00 – SP kl. 1-3 / cykl  „Filmowe podróże”, film „Przyjaciel na balkonie” (’90)

21.11.2017, godz. 9.00 – SP kl. 1-3 / cykl  „Filmowe podróże”, film „Przyjaciel na balkonie” (’90)

 „Przyjaciel na balkonie”

Filmowa opowieść o chłopcu z zespołem Aspergera. Zajmująca ekranizacja powieści o tym samym tytule.

Mika jest chłopcem, który ma problem z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami. Czuje się odrzucony i inny. Pewnej nocy odkrywa, że na balkonie sąsiada znajduje się koń. Chłopiec jest zafascynowany zwierzęciem. Dowiaduje się, że jego właściciel ma poważne problemy. Mika wspólnie z nowo poznaną koleżanką Daną próbują pomóc sąsiadowi. Ich działania doprowadzają do serii najdziwniejszych zdarzeń. (źródło: NHEF)

 

22.11.2017, godz. 9.00 – SP kl. 7 i GIMNAZJUM / cykl „Między kulturami”, film „Fighter – kochaj i walcz” (‚100)

22.11.2017, godz. 11.30 – SP kl. 7 i GIMNAZJUM / cykl „Między kulturami”, film „Fighter – kochaj i walcz” (‚100)

 „Fighter – kochaj i walcz”

Aicha po lekcjach trenuje sztuki walki w szkolnej drużynie. Jej pasja nie spotka się z przychylnością konserwatywnych rodziców.

Aicha wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka na obrzeżach Kopenhagi. Ma 17 lat i właśnie kończy szkołę. Jej tureccy rodzice oczekują, że będzie przynosić do domu dobre stopnie i podobnie jak jej brat Ali zostanie lekarzem. Ale Aicha nie ma zamiłowania do nauki. Jej pasją są sztuki walki i po lekcjach trenuje w szkolnej drużynie dla dziewcząt. Bohaterka wkrótce wstępuje do profesjonalnego klubu kung-fu. To oznacza zajęcia razem z chłopcami, coś, na co jej konserwatywni rodzice nigdy by nie pozwolili. Kung-fu to jednak całe życie Aichy i dlatego postanawia trenować potajemnie, wbrew woli rodziców. (źródło: NHEF)

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia Nowe Horyzonty:

https://www.nhef.pl/

Seanse są wzbogacone o prelekcje.

Koszt seansu to 5zł  / grupy z Obornik Ślaskich

3 zł / uczniowie szkół spoza Obornik

 

Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 310 12 51 i mailowo pod adresem ula.ook@gmail.com.

You may also like...