Nowy sezon Warsztatów Robotyki startuje 28 września 2019

Już 28. września rusza kolejny, ósmy semestr warsztatów robotyki w Obornickim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy uczestników z poprzedniego roku szkolnego, jak i nowe dzieci chcące rozpocząć pasjonującą przygodę z nowoczesnymi technologiami. To zajęcia edukacyjne, na których dzieci konstruują prawdziwe, poruszające się roboty wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków Lego Education WeDo (dzieci młodsze) i Lego Mindstorms (dzieci starsze). Poza świetną zabawą dzieci uczą się programowania i analitycznego myślenia, co jest bezpośrednią zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych.

Warsztaty odbywają się w soboty (28. września, 12. i 26. października; 16. i 30. listopada; 14. grudnia; 11. i 25. stycznia; 8. lutego) na terenie OOK w różnych godzinach zależnie od grupy wiekowej i poziomu zaawansowania:

  • godz. 9-10:30 PowerNXT – kurs dedykowany dla uczestników w wieku 9-10 lat, gdzie w semestrze zimowym pracować będziemy na zestawach Lego Mindstorms NXT 2.0, a w semestrze letnim na najbardziej zaawansowanych klockach Lego Mindstorms EV 3.0. Są to zajęcia, na których dzieci poznawać i praktykować będą podstawy programowania w środowisku graficzno-tekstowym z wykorzystaniem instrukcji warunkowych oraz odkrywać prawa mechaniki, budując takie konstrukcje jak nożycowy podnośnik, kroczący dinozaur, projekt humanoida, elektryczna gitarę, wyrzutnię samolotów czy szybką spycharkę.
  • godz. 10:45-12:15 WeDo Nature – to propozycja dla młodszych dzieci w wieku 7-8 lat, bardzo atrakcyjna ze względu na tematykę. Na kursie tym z klocków Lego WeDo 1.0 powstaną niebanalne konstrukcje mechanizmów natury – takie jak: inteligentny goryl, barwny motyl, koń w stajni, niebezpieczna muchołówka, skacząca żaba, projekt własny drapieżnika, krab olbrzymi, czy fruwająca ważka. A do tego nauka programowania z wykorzystaniem wielu bloczków i czujników, pozwalając dzieciom na utrwalanie i rozwijanie umiejętności programistycznych.
  • godz. 12:30-14:00 WeDo Starter – zajęcia dedykowane dla najmłodszych uczestników w wieku 5-6 lat, wprowadzające ich w świat robotyki. Podczas warsztatów dzieci konstruują dostosowane do ich wieku, choć bardzo atrakcyjne modele robotów i mechanizmów, takie jak: turbina wiatrowa, muzykalna małpa, armatka z tarczą, projekt własny samochodzik, czy gigant Guliwer. Ponadto uczą się czym jest programowanie, poznają podstawowe instrukcje sterowania robotami oraz uczą się tworzyć najprostsze programy w środowisku graficznym, dzięki którym roboty robią to co im nakażemy.
  • godz. 12:30-14:00 WeDo Explorer – kurs dla dzieci w wieku 8-9 lat, na najnowszych, bezprzewodowych zestawach edukacyjnych Lego WeDo 2.0 z tabletami. Na zajęciach dzieci odkrywają nie tylko tajniki robotyki, ale także ciekawostki o otaczającym ich świecie, matematyce i fizyce – budując elektryczną windę, przyjaciela delfina, projekt lokomotywy, narciarza biegowego, szalony autobus, czy bohaterów Star Wars. Na kursie uczyć się będziemy pisania i analizowania nieco bardziej złożonych programów, wykorzystując pętlę, pomiary sensorów i różne sposoby wywoływania instrukcji.
  • godz. 14:15-16:30 EV3 Mission – propozycja zajęć dla najstarszych dzieci w wieku 11-15 lat, gdzie dzieci budują z klocków Lego Mindstorms EV 3.0 Retail złożone roboty i mechanizmy – gigantyczną mrówkę, bolidy Formuły 1, muzyczną pozytywkę, gimnastyka robiącego salto, niebezpiecznego grzechotnika, walki klonów, dwukołowy motocykl, sprężystą katapultę czy elektryczną piłę maszynową. Uczestnicy testować będą działanie poszczególnych robotów, dokonywać samodzielnych modyfikacji konstrukcyjnych, a co najważniejsze pisać dość skomplikowane programy z wykorzystaniem wielu czujników, zagnieżdżaniem, czy nawet zmiennymi decyzyjnymi.

Opłaty:

  • 360 zł za kurs liczący 8 spotkań każde po 2 godz. lekcyjne (łącznie 16 godz. lekcyjnych na semestr)
  • lub 480 zł za kurs liczący 8 spotkań każde po 3 godz. lekcyjne (łącznie 24 godz. lekcyjne na semestr)

W sprawie zapisów prosimy o kontakt mailowy biuro@roboty-dla-dzieci.pl lub telefoniczny 602 544 602. Ilość wolnych miejsc ograniczona.

Do pobrania: Oświadczenie dla rodziców/ opiekunów Robotyka_OOK_Oswiadczenie.pdf

 

You may also like...