PAŹDZIERNIK

OBORNICKI OŚRODEK KULTURY

PROPONUJE W PAŹDZIERNIKU 2018

1.10.godz.16.00-17.30 MOZAIKA-warsztaty dla dzieci

godz.17.40-19.40-MOZAIKA-warsztaty dla dorosłych

1.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

1.10.godz.17.30-19.00– TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych- grupa początkująca

godz.19.00-20.30– TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych- grupa zaawansowana

2.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Tęczowy kalendarz”

2.10.godz.16.00-17.30-„TEATRAŁKI”-zajęcia teatralne dla dzieci w wieku  6-8 lat

2.10.- TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TEATRU TAŃCA

godz.16.00– grupa młodsza (4-7 lat)

godz.17.00- grupa starsza (8-12 lat)

2.10.godz.18.15-19.15– ZUMBA, LATINO DANCE

3.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Jesień w lesie”

3.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

3.10.godz.16.00-17.30-WARSZTATY CERAMICZNE- GR I

3.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

3.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

4.10.godz.15.30-16.30– DZIECIĘCE FANTAZJE PLASTYCZNE

4.10.godz.16.00-17.30– WARSZTATY CERAMICZNE –GR II

4.10. – TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TEATRU TAŃCA

godz.16.00– grupa młodsza (4-7 lat)

godz.17.00– grupa starsza (8-12 lat)

4.10.godz.16.30-17.30– KLUB WESOŁEJ ZABAWY

„Origami – tworzymy papierowy świat” –  zajęcia plastyczno- teatralne

5.10. – WARSZTATY HIP HOP

godz.15.15 – przedszkolaki

godz.16.00– dzieci szkolne

godz.17.00– dzieci kontynuacja

5.10.godz.16.00-17.30– DZIECIĘCY TEATRZYK BAJECZKA –zajęcia dla

dzieci od 9 lat

6.10.-ROBOTYKA

6.10. godz.11.00- TEATR WŁADCA LALEK- „CZERWONY KAPTUREK” spektakl dla dzieci zorganizowany we współpracy  z firmą TECHNISAT (wstęp wolny)

6.10.godz.19.00- JUBILEUSZOWY KONCERT ZESPOŁU „BLUES MENU”,

wystąpią również: CRAN, BLUES POWER, GUSTAFF ELECTRIC, ZENON GROUP, MIZIA & MIZIA BLUES BAND (wstęp wolny)

8.10.godz.16.00-17.30 MOZAIKA-warsztaty dla dzieci

godz.17.40-19.40-MOZAIKA-warsztaty dla dorosłych

8.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

8.10.godz.17.30-19.00– TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych- grupa początkująca

godz.19.00-20.30– TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych- grupa zaawansowana

9.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Jesień w lesie”

9.10.godz.16.00-17.30-„TEATRAŁKI”-zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 6-8 lat

9.10.- TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TEATRU TAŃCA

godz.16.00– grupa młodsza (4-7 lat)

godz.17.00– grupa starsza (8-12 lat)

9.10.godz.18.15-19.15– ZUMBA, LATINO DANCE

10.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Tęczowy kalendarz”

10.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

10.10.godz.16.00-17.30-WARSZTATY CERAMICZNE- GR I

10.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

10.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

10.10.godz.15.30-16.30– DZIECIĘCE FANTAZJE PLASTYCZNE

11.10.godz.16.00-17.30– WARSZTATY CERAMICZNE –GR II

11.10. – TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TEATRU TAŃCA

godz.16.00– grupa młodsza (4-7 lat)

godz.17.00– grupa starsza (8-12 lat)

11.10.godz.16.30-17.30– KLUB WESOŁEJ ZABAWY-„Eksperymenty młodych odkrywców” –            zabawa edukacyjna

12.10. – WARSZTATY HIP HOP

godz.15.15 – przedszkolaki

godz.16.00– dzieci szkolne

godz.17.00– dzieci kontynuacja

12.10.godz.16.00-17.30– DZIECIĘCY TEATRZYK BAJECZKA –zajęcia dla  dzieci od 9 lat

12.10.godz.19.00- „PONAD ŚNIEG”- projekcja filmu z muzyką na żywo w wykonaniu Waldemara Rychłego z zespołem (bilety-25zł /normalny; 20zł/ulgowy)

13.10.-ROBOTYKA

14.10.godz.18.00-XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej; miejsce- kościół pw. Św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich

wystąpią: Krzysztof Urbaniak (organy), Teresa Piech (skrzypce barokowe)

15.10.godz.16.00-17.30 MOZAIKA-warsztaty dla dzieci

godz.17.40-19.40-MOZAIKA-warsztaty dla dorosłych

15.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

15.10.godz.17.30-19.00– TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych- grupa początkująca

godz.19.00-20.30- TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych-  grupa zaawansowana

16.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Tęczowy kalendarz”

16.10.godz.16.00-17.30-„TEATRAŁKI”-zajęcia teatralne dla dzieci w wieku  6-8 lat

16.10.- TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TEATRU TAŃCA

godz.16.00– grupa młodsza (4-7 lat)

godz.17.00– grupa starsza (8-12 lat)

16.10.godz.18.15-19.15– ZUMBA, LATINO DANCE

17.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Jesień w lesie”

17.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

17.10.godz.16.00-17.30-WARSZTATY CERAMICZNE- GR I

17.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

17.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

17.10.godz.15.30-16.30– DZIECIĘCE FANTAZJE PLASTYCZNE

18.10.godz.16.00-17.30– WARSZTATY CERAMICZNE –GR II

18.10.- TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TEATRU TAŃCA

godz.16.00– grupa młodsza (4-7 lat)

godz.17.00– grupa starsza (8-12 lat)

18.10.godz.16.30-17.30– KLUB WESOŁEJ ZABAWY

„Książeczki, które lubią być czytane” – zajęcia literacko- plastyczne

19.10. – WARSZTATY HIP HOP

godz.15.15 – przedszkolaki

godz.16.00– dzieci szkolne

godz.17.00– dzieci kontynuacja

19.10.godz.16.00-17.30– DZIECIĘCY TEATRZYK BAJECZKA –zajęcia dla  dzieci od 9 lat

20.10.godz.15.30-KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU

bilety: 60zł normalne, 50zł ulgowe (sprzedaż od 2.10)

22.10.godz.16.00-17.30 MOZAIKA-warsztaty dla dzieci

godz.17.40-19.40-MOZAIKA-warsztaty dla dorosłych

22.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

22.10.godz.17.30-19.00– TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych- grupa początkująca

godz.19.00-20.30– TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych-  grupa zaawansowana

23.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Jesień w lesie”

23.10.godz.16.00-17.30-„TEATRAŁKI”-zajęcia teatralne dla dzieci w  wieku  6-8 lat

23.10.- TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TEATRU TAŃCA

godz.16.00– grupa młodsza (4-7 lat)

godz.17.00– grupa starsza (8-12 lat)

23.10.godz.18.15-19.15– ZUMBA, LATINO DANCE

24.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Tęczowy kalendarz”

24.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

24.10.godz.16.00-17.30-WARSZTATY CERAMICZNE- GR I

24.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

24.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

25.10.godz.15.30-16.30– DZIECIĘCE FANTAZJE PLASTYCZNE

25.10.godz.16.00-17.30– WARSZTATY CERAMICZNE –GR II

25.10.– TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TEATRU TAŃCA

godz.16.00– grupa młodsza (4-7 lat)

godz.17.00– grupa starsza (8-12 lat)

25.10.godz.16.30-17.30– KLUB WESOŁEJ ZABAWY

„Zabawy inspirowane wierszami ” – zajęcia literacko- muzyczne

26.10.– WARSZTATY HIP HOP

godz.15.15 – przedszkolaki

godz.16.00– dzieci szkolne

godz.17.00– dzieci kontynuacja

26.10.godz.16.00-17.30– DZIECIĘCY TEATRZYK BAJECZKA –zajęcia dla dzieci od 9 lat

27.10.-ROBOTYKA

27.10.godz.17.00-FINAŁ KONKURSU LITERACKIEGO DLA DZIECI W WIEKU  7-13 LAT PT.”WOLNI, UBRANI W MARZENIA”

29.10.godz.16.00-17.30 MOZAIKA-warsztaty dla dzieci

godz.17.40-19.40– MOZAIKA-warsztaty dla dorosłych

29.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

29.10.godz.17.30-19.00– TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych- grupa początkująca

godz.19.00-20.30- TANIEC  w formie użytkowej dla dorosłych-  grupa zaawansowana

30.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Tęczowy kalendarz”

30.10.godz.16.00-17.30-„TEATRAŁKI”-zajęcia teatralne dla dzieci w  wieku  6-8 lat

30.10.- TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TEATRU TAŃCA

godz.16.00– grupa młodsza (4-7 lat)

godz.17.00– grupa starsza (8-12 lat)

30.10.godz.18.15-19.15– ZUMBA, LATINO DANCE

31.10.godz.13.00-16.00– KOŁO MAŁEGO PLASTYKA- „Jesień w lesie

31.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

31.10.godz.16.00-17.30-WARSZTATY CERAMICZNE- GR I

31.10.godz.16.00-18.00– WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

31.10.godz.17.00-20.30– STUDIO PIOSENKI

 

BIBLIOTEKA IM. J. IWASZKIEWICZA 

       ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

             01, 19, 26.10.2018 r., g. 9.30 – Pani Gosia czyta dzieciom – zajęcia  w przedszkolu

       03, 05, 08, 10, 12.10.2018 r., g. 9.30 – Książeczki z bibliotecznej półeczki – zajęcia  dla dzieci  z przedszkola

       02, 09, 16, 23, 30.10.2018 r., wtorek, g. 11– Na dywaniku i przy stoliku – zajęcia dla dzieci najmłodszych

10, 12.10.2018 r., g. 9.30 –  Poznajemy twórczość Idy Pierelotkin – zajęcia z młodymi czytelnikami ze szkół podstawowych

18.10.2018 r., g. 10.15 – 11.45 –  IDA PIERELOTKINPolska na szóstkę: Z książką na walizkach – piętnaste spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami dla uczniów szkół podstawowych

 

      ODDZIAŁ DLA DOROSŁYCH

             16.10.2017 r., wtorek, g. 17 – Dyskusyjny Klub Książki: Olga Tokarczuk w lustrze literatury  – spotkanie . 

      Kiermasz książek – codziennie w godzinach otwarcia biblioteki sprzedaż książek

wycofanych z biblioteki i darów od czytelników .

 

Do 12.10.2018 r. – DWUDZIESTOLATKA DO RZECZY – życie codzienne w II Rzeczypospolitej po 1918 r. – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości (czynna w godzinach otwarcia biblioteki)       

 

MEDIATEKA

17, 22.10.2018 r.Cyfrowe archiwum obornickiej biblioteki – zajęcia popularyzujące digitalizację lokalnych dokumentów .

Internet bez stresu – indywidualne zajęcia dla osób dorosłych z obsługi wyszukiwarek

internetowych i korzystania z komputera (po wcześniejszym uzgodnieniu) .