Podsumowanie Wakacji z Obornickim Ośrodkiem Kultury

Jak co roku, Obornicki Ośrodek Kultury zaprosił dzieci do udziału w warsztatach, pokazach i wycieczkach organizowanych w ramach programu wakacyjnego. Spotkania wakacyjne odbywały się od poniedziałku do piątku w terminach od 2 lipca do 31 sierpnia i wydano na nie w sumie prawie tysiąc biletów. W czasie dwóch wakacyjnych miesięcy odbyło się 91 warsztatów dla dzieci w wieku od 4 lat, 2 wycieczki oraz pięć pokazów Kina Sferycznego.

W ofercie wakacyjnej Obornickiego Ośrodka Kultury znalazły się m. in. warsztaty plastyczne: malarskie z Jolantą Nitką, Wakacyjne Koło Małego Plastyka z Bożena Przybylską, Wakacyjne Fantazje Plastyczne z Monika Materny, zajęcia z ceramiki i mozaiki z Agnieszką Jermakowicz, warsztaty upcyklingowe z Ewą Rakiel, warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem oraz kwiaty z foamiranu z Tetianą Politovą. Dla chcących rozwinąć swój talent aktorski, odbyły się zajęcia teatralne oraz gry i zabawy z Justyną Asztemborską. Nie zabrakło warsztatów muzycznych i tanecznych, w tym zajęcia taneczne z Sonią Baran, warsztaty śpiewu z Anetą Góral oraz zabawy z dźwiękiem i rytmem prowadzone przez Bohdana Imielę.

Propozycją dla starszych dzieci i młodzieży była Wakacyjna Akademia Fotografii poprowadzona przez Marka Długosza. W ramach tych spotkań, poza zajęciami w pracowni fotograficznej i zajęciami plenerowymi w Obornikach Śląskich, odbyły się trzy wyjazdowe warsztaty plenerowe: w Bagnie, w Urazie z rejsem po Odrze oraz w Wielkiej Lipie. Zwieńczeniem zajęć była wystawa prac uczestników, przygotowana przez same dzieci ze wsparciem Pana Marka.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były bezpłatne pokazy Kina Sferycznego, które odbyły się w piątek 6. lipca w Parku Miejskim i zgromadziły w sumie ponad stu uczestników oraz bezpłatne rysowanie karykatur przez Szymon Teluk przed Obornickim Ośrodkiem Kultury. W pierwszym tygodniu lipca odbyły się także warsztaty Brave Youth organizowane w OOK w ramach Brave Kids.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także dwie wycieczki: pierwsza do Pałacu w Brzeźnie z warsztatami gry w golfa i z posiłkiem, oraz druga -zajęcia plenerowe w Miasteczku Portowym w Urazie z rejsem po Odrze. Dzięki uprzejmości gospodarzy Pałacu w Brzeźnie i Miasteczka Portowego w Urazie mogliśmy zaprosić najmłodszych na atrakcyjne zajęcia, natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji w Obornikach Śl. zapewnia transport na plenery w ramach Wakacyjnej Akademii Fotografii.

Warsztaty dla najmłodszych odbywają się w Obornickim Ośrodku Kultury przez cały rok. Zachęcamy do zapoznania się ofertą kół tematycznych i do udziału w zajęciach plastycznych, teatralnych, fotograficznych, muzycznych, tanecznych i wokalnych.

You may also like...