Pokaz filmu „Katyń. Ostatni świadek” – 11.11.2018

Burmistrz Obornik Ślaskich i Obornicki Ośrodek Kultury zapraszają na pokaz filmu „Katyń. Ostatni Świadek”.

Film będzie prezentowany w ramach Obchodów Święta Niepodległości w Obornikach Ślaskich.

Projekcja odbędzie się 11. listopada 2018 r. o godz. 17 w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury.

Wstęp na film jest bezpłatny.

Czas trwania: 97 min
Produkcja: Polska/Wielka Brytania 2017

Reż. Piotr Szkopiak

KRÓTKO O FILMIE

„Katyń – Ostatni świadek” odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, próbuje dojść przyczyny przedwczesnej śmierci mężczyzny w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii, w 1947 roku.

W roli brytyjskiego dziennikarza, który odkrywa dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionym przez Sowietów mordzie katyńskim zobaczymy Alexa Pettyfera („Jestem numerem cztery”). Michała Łobodę zagra Robert Więckiewicz, zaś jego przyjaciela Andrzeja Nowaka – Piotr Stramowski („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”). Ponadto w filmie wystąpią: Henry Lloyd Hughes („Iluzja 2”), Michael Gambon („Harry Potter”) oraz Talulah Riley („Westworld”). Inspiracją do napisania scenariusza stała się osobista historia reżysera Piotra Szkopiaka, który w Katyniu stracił dziadka.

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood (Alex Pettyfer) marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.

 

Źródło materiałów prasowych – Kino Świat

 

 

You may also like...