Program Brave Kids 2017 w Obornikach Śląskich

Przed nami tegoroczna edycja wyjątkowego projektu Brave Kids. Dzielne dzieciaki także w tym roku w lipcu zawitają do Obornik Śląskich i spędzą u nas pełne wrażeń i atrakcji dwa tygodnie. Zachęcamy do zapoznania się z rozkładem jazdy obornickiego etapu projektu:

– Sobota, 10 czerwca 2017, godz. 9:30 – 13:00 warsztaty z instruktorami Brave Kids, sala na 30 osób (sala taneczna)

Zapraszamy dzieci z gminy Oborniki Śląskie do udziału w wyjątkowych zajęciach z międzynarodową grupą doświadczonych instruktorów artystycznych Brave Kids z Polski, Słowacji, Hiszpanii , Gruzji i Brazylii. Dzieci będą mogły doświadczyć podstaw koordynacji ruchowej, nabyć umiejętności scenicznych, a przede wszystkim dobrze się bawić. Warsztaty odbywają się w ramach przygotowań do 8.edycji Brave Kids, która odbędzie się od 18 czerwca do 12 lipca 2017. Decyduje kolejność zgłoszeń. Mamy 20 miejsc. Termin: 10 czerwca 2017 Godzina: 9:30 – 13:00 Miejsce: Obornicki Ośrodek Kultury Zgłoszenia: Iwona@bravefestival.pl (w treści imię i nazwisko dziecka)

– Niedziela, 2 lipca 2017, godz. 19:30 – 21:00 – Dyskoteka, sala widowiskowa

– Poniedziałek, 3 lipca 2017, godz. 15:00 – 20:00 – Przegląd Spektakli Brave Kids, sala widowiskowa,

Spektakle finałowe Brave Kids są zwieńczeniem pierwszego etapu projektu oraz dwutygodniowej pracy warsztatowej w 6 miastach. Każda z grup warsztatowych pokaże spektakl będący wynikiem wymiany i współistnienia tradycji i kultur reprezentowanych przez wszystkich uczestników. Przed każdym ze spektakli będzie dystrybuowana ulotka ze szczegółowym opisem nt. spektaklu (będzie zawierać opis prezentowanych nieznanych tradycji i elementów składowych spektaklu). W Obornikach Śląskich odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie – jednego dnia zaprezentowanych będzie 6 spektakli finałowych w formie przeglądu. Każdy ze spektakli trwać będzie około 30 minut, w sumie Przegląd trwać będzie od godz. 16:00 do 19:00 (z przerwami) i zgromadzi na widowni 100 osób z zagranicy oraz 100 mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie. Obornicki Ośrodek Kultury dysponuje profesjonalną sceną wraz z wysokiej jakości wyposażeniem technicznym (nagłośnienie, oświetlenie). Dzięki temu mieszkańcy Gminy Oborniki Śląskie wezmą udział w niecodziennym wydarzeniu o wysokiej jakości artystycznej i technicznej.

– czwartek i piątek, 6-7 lipca 2017, godz. 14:00 – 16:00 – Warsztaty artystyczne prowadzone przez młodych zagranicznych artystów, sala taneczna, sala plastyczna

Warsztaty będą skierowane do dzieci, które biorą udział w programie „Lato 2017” z Obornickim Ośrodkiem Kultury i Biblioteką im. J. Iwaszkiewicza. Odbędą się dwa razy, 2 godzinne warsztaty, które prowadzić będą młodzi artyści z zagranicy, uczestnicy tzw. projektu Brave Youth będącego częścią projektu Brave Kids. Są to młodzi artyści, którzy jako dzieci poprzez sztukę odmieniali swoje życie, a teraz jako młode, dorosłe już osoby chcą zbudować lepszy świat dla innych. Osoby te uczestniczyły w projekcie Brave Kids w latach poprzednich jako dziecięcy artyści. Kraje pochodzenia to: Uganda (taniec breakdance), Palestyna (teatr), Hong Kong (teatr). W sumie w ramach projektu Brave Youth w Obornikach Śl. przebywać będą 4 osoby. Osoby te w podgrupach przygotują, a następnie poprowadzą warsztaty dla polskich dzieci przy asyście instruktorów Obornickiego Ośrodka Kultury. Warsztaty zawierać będą elementy ruchowe – uczące dzieci ustawienia scenicznego, ruchów tanecznych, elementy koordynacji ruchowej, pobudzające wyobraźnię. Dzięki nim dzieci nie tylko zwiększą swoje kompetencję artystyczne i pobudzą kreatywność, ale także nabędą nowe kompetencje międzykulturowe. W warsztatach udział weźmie około 30 polskich dzieci z Gminy Oborniki Śląskie w wieku 6- 14 lat (jedno dziecko weźmie udział w 2 godzinach warsztatu; będą dwie grupy warsztatowe; warsztaty odbędą się przez dwa kolejne dni). Częścią warsztatu będzie przygotowanie dzieci do wzięcia udziału w międzynarodowej Paradzie Brave Kids ulicami Obornik Śląskich.

– piątek, 7 lipca 2017, godz. 19:00 – 20:30 – Pokaz filmów Brave Kids , sala widowiskowa

– sobota, 8 lipca 2017, godz. 16:00 – 18:00 – Parada Brave Kids

Widzowie, zwykli przechodnie, będą mieli możliwość uczestnictwa w barwnej paradzie opartej na rytmie i dziecięcej energii. Na ulice Obornik Śląskich wyjedzie grupa 137 dzieci z 17 krajów świata ubrana w tradycyjne stroje. Do przyłączenia się do parady zostaną zaproszone organizacje, lokalne NGO zajmujące się artystyczną edukacją dzieci oraz uczestnicy warsztatów z punku 3. Zakładamy, że zjawi się wielu mieszkańców Oborniki Śląskie, żeby wspólnie iść w kolorowym orszaku, postawą i uśmiechem pokazując, że w Polsce otwartość na inne kultury jest czymś zupełnie normalnym. Parada potrwa około półtorej godziny, zakończona będzie piknikiem w Parku Miejskim.

– niedziela, 9 lipca 2017, godz. 11:00 – 13:00 – Spotkanie uczestników seminarium Brave Kids, sala klubowa

– niedziela, 9 lipca 2017, godz. 17:00 – Próba Generalna Brave Kids, sala widowiskowa (dzieci występują na parkiecie, widownia na podeście)

Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids to jedyne w swoim rodzaju połączenie dziecięcej ekspresji i umiejętności z elementami różnych kultur i tradycji, reprezentowanych przez młodych artystów. Barwne widowisko – część wykonawców wystąpi w swoich tradycyjnych strojach. Pojawienie się na jednej scenie 137 dzieci z różnych kultur i środowisk będzie głośnym apelem o budowanie lepszego świata opartego na tolerancji, wrażliwości, przyjaźni i współpracy w atmosferze zrozumienia, szacunku i tolerancji. Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids odbędzie się we wrocławskim Teatrze Polskim, co zwiększa splendor wydarzenia i osadza je w szerszym kontekście kulturowym. Próba generalna to pierwszy publiczny pokaz, otwarty dla publiczności kiedy będzie można ujrzeć efekt ponad trzytygodniowych warsztatów Brave Kids. Dla części publiczności będzie to jedyna szansa obejrzenia spektaklu ponieważ nie pojadą na występ do Wrocławia. Przed spektaklem będzie dystrybuowana ulotka ze szczegółowym opisem nt. spektaklu (będzie zawierać opis różnych tradycji i form). Dzięki temu widzowie zwiększą swoją wiedzę i będą w stanie zrozumieć poszczególne elementy spektaklu (z której kultury się wywodzi i co oznacza). Próba generalna odbędzie się w Sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury. Szacujemy, że spektakl zgromadzi około 50 mieszkańców Obornik Śląskich. Wstęp wolny.

You may also like...