Październik

Obornicki Ośrodek Kultury proponuje w październiku 2014:

 01.10. godz.13.30- Koło Małego Plastyka- prowadzi Bożena Przybylska

01.10. godz.16.00- Warsztaty ceramiczne – prowadzi Grażyna Magdalena Drzewiecka – Olszewska

02.10. godz. 16.00-17.00 – Klub Wesołej Zabawy – Zajęcia dla dzieci  w wieku 5 – 7 lat „ Obrazy malowane dźwiękiem” – zabawa muzyczno-plastyczna. Prowadzi Justyna Asztemborska

03.10. Zajęcia Taneczne- prowadzi Sonia Baran

 15.15-16.00- Przedszkolaki

 16.10-17.00- dzieci w wieku 7-13 lat

 17.00-19.00- Grupa Aplauz

03.10. godz. 16.00 – 17.30  Dziecięcy Teatrzyk Bajeczka ”- zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 10 – 12 lat prowadzi Justyna Asztemborska.

Temat przewodni: „ Legendy polskie”

06.10.  godz.17.00- Studio Piosenki- zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży- prowadzi Aneta Góral

07.10. godz.13.30- Koło Małego Plastyka- prowadzi Bożena Przybylska

07.10. godz. 16.00 – 17.30 – „Teatrałki” – zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 7 – 9 lat.Temat przewodni: „Wiersze, piosenki, teatralne scenki” prowadzi Justyna Asztemborska

08.10. godz.13.30- Koło Małego Plastyka- prowadzi Bożena Przybylska

08.10. godz.16.00- Warsztaty ceramiczne – prowadzi Grażyna Magdalena Drzewiecka –Olszewska

09.10. godz. 15.00 – „Dziecięce Fantazje Plastyczne”- zajęcia dla dzieci od 6 lat, prowadzi Monika Materny

09.10. godz. 16.00-17.00 – Klub Wesołej Zabawy – Zajęcia dla dzieci  w wieku 5 – 7 lat Wiem więcej – ciekawostki o klimacie” – zajęcia edukacyjne. Prowadzi Justyna Asztemborska

10.10. Zajęcia Taneczne- prowadzi Sonia Baran

 15.15-16.00- Przedszkolaki

 16.10-17.00- dzieci w wieku 7-13 lat

 17.00-19.00- Grupa Aplauz

 10.10. godz. 16.00 – 17.30  Dziecięcy Teatrzyk Bajeczka ”- zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 10 – 12 lat prowadzi Justyna Asztemborska.

Temat przewodni: „ Legendy polskie”

13.10. godz. 15.00 – Warsztaty filmowe dla dzieci od 10 lat i młodzieży, prowadzi Urszula Pelc

 13.10. godz.17.00- Studio Piosenki- zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży – prowadzi Aneta Góral

14.10. godz.13.30- Koło Małego Plastyka- prowadzi Bożena Przybylska

14.10. godz. 16.00 – 17.30 – „Teatrałki” – zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 7 – 9 lat. Temat przewodni: „ Wiersze, piosenki, teatralne scenki” prowadzi Justyna Asztemborska

15.10. godz.13.30 – Koło Małego Plastyka- prowadzi Bożena Przybylska

15.10. godz.16.00 – Warsztaty ceramiczne – prowadzi Grażyna Magdalena Drzewiecka – Olszewska

16.10. godz. 15.00 –„Dziecięce Fantazje Plastyczne”- zajęcia dla dzieci od 6 lat, prowadzi Monika Materny

16.10. godz. 16.00-17.00 – Klub Wesołej Zabawy – Zajęcia dla dzieci  w wieku 5 – 7 lat „ Bajka o parasolu, który lubił deszcz” – zajęcia literacko-plastyczne. Prowadzi Justyna Asztemborska

17.10. Zajęcia Taneczne- prowadzi Sonia Baran

 15.15-16.00- Przedszkolaki

16.10-17.00- dzieci w wieku 7-13 lat

 17.00-19.00- Grupa Aplauz

 17.10. godz. 16.00 – 17.30  Dziecięcy Teatrzyk Bajeczka ”- zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 10 – 12 lat prowadzi Justyna Asztemborska.

Temat przewodni: „ Legendy polskie”

18.10. godz.14.00 – Jubileusz 50-lecia Zespołu Śpiewaczego „Malwy” z Kuraszkowa.

W programie koncerty Zespołu Śpiewaczego „Malwy”, Kapeli z Siemianic, Zespołu „Warzęgowianie”, Kapeli „Marciny” z Marcinowa.

Impreza zamknięta, wstęp z zaproszeniami.

20.10. godz. 15.00 – Warsztaty filmowe dla dzieci od 10 lat i młodzieży, prowadzi Urszula Pelc

20.10. godz.17.00- Studio Piosenki- zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży- prowadzi Aneta Góral

21.10. godz.13.30- Koło Małego Plastyka- prowadzi Bożena Przybylska

21.10. godz. 16.00 – 17.30 – „Teatrałki” – zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 7 – 9 lat. Temat przewodni: „ Wiersze, piosenki, teatralne scenki” prowadzi Justyna Asztemborska

22.10. godz.13.30- Koło Małego Plastyka- prowadzi Bożena Przybylska

22.10. godz.16.00- Warsztaty ceramiczne – prowadzi Grażyna Magdalena Drzewiecka –Olszewska

23.10. godz. 15.00 – „Dziecięce Fantazje Plastyczne”- zajęcia dla dzieci od 6 lat, prowadzi Monika Materny

23.10. godz. 16.00-17.00 – Klub Wesołej Zabawy – Zajęcia dla dzieci  w wieku 5 – 7 lat „ Kolory ”- zajęcia edukacyjne. Prowadzi Justyna Asztemborska

24.10. Zajęcia Taneczne- prowadzi Sonia Baran

 15.15-16.00- Przedszkolaki

 16.10-17.00- dzieci w wieku 7-13 lat

 17.00-19.00- Grupa Aplauz

 24.10. godz. 16.00 – 17.30  Dziecięcy Teatrzyk Bajeczka ”- zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 10 – 12 lat prowadzi Justyna Asztemborska.

Temat przewodni: „ Legendy polskie”

27.10. godz. 15.00 – Warsztaty filmowe dla dzieci od 10 lat i młodzieży, prowadzi Urszula Pelc

27.10. godz.17.00- Studio Piosenki- zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży- prowadzi Aneta Góral

28.10. godz.13.30- Koło Małego Plastyka- prowadzi Bożena Przybylska

28.10. godz. 16.00 – 17.30 – „Teatrałki” – zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 7 – 9 lat. Temat przewodni: „ Wiersze, piosenki, teatralne scenki” prowadzi Justyna Asztemborska

29.10. godz.13.30- Koło Małego Plastyka- prowadzi Bożena Przybylska

29.10. godz.16.00- Warsztaty ceramiczne – prowadzi Grażyna Magdalena Drzewiecka –Olszewska

30.10. godz. 15.00 – „Dziecięce Fantazje Plastyczne”- zajęcia dla dzieci od 6 lat, prowadzi Monika Materny

30.10. godz. 16.00-17.00 – Klub Wesołej Zabawy – Zajęcia dla dzieci  w wieku 5 – 7 lat „ Tworzymy teatrzyk cieni”- zabawa teatralna . Prowadzi Justyna Asztemborska

31.10. Zajęcia Taneczne- prowadzi Sonia Baran

 15.15-16.00- Przedszkolaki

 16.10-17.00- dzieci w wieku 7-13 lat

 17.00-19.00- Grupa Aplauz

 31.10. godz. 16.00 – 17.30  Dziecięcy Teatrzyk Bajeczka ”- zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 10 – 12 lat prowadzi Justyna Asztemborska.

Temat przewodni: „ Legendy polskie”

Zapraszamy do zwiedzania wystaw: „Szklane pejzaże duszy” Bożeny Czok w Galerii Plastycznej, „Wiedeń inaczej” Barbary Zeidler oraz poplenerowej wystawy dziecięcych prac plastycznych wykonanych pod kierunkiem Bożeny Przybylskiej.

 

BIBLIOTEKA IM. J. IWASZKIEWICZA

 PROPOZYCJE NA PAŹDZIERNIK 2014 R.

 ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

21, 23, 28, 30.10.2014 r., w g. 9.30 – 11 – Kolorowe książeczki z bibliotecznej półeczki – zajęcia biblioteczne  dla dzieci z Przedszkola Publicznego prowadzą A. Buryło i A. Kuczyńska.

Pasażer nie z tej ziemi:  następcy Makuszyńskiego dzieciom – ekspozycja prac plastycznych uczniów SP 2 przygotowana przez G. Drzewiecką-Olszewską.

ODDZIAŁ DLA DOROSŁYCH

 01, 08, 21, 22, 29.10.20114 r., w g. 9.30–11 – Internet bez stresu – zajęcia indywidualne dla osób dorosłych z obsługi wyszukiwarek internetowych i korzystania z komputera prowadzi A. Buryło.

 15.10.2014 r., środa, g. 17 – Osobowości – ich życiorysy w dziennikach i pamiętnikach – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki prowadzi M. Wietecha

 02, 09, 16, 23, 30.10.2014 r., w g. 11 – 13 – Kiermasz książek – sprzedaż książek wycofanych z biblioteki i darów od czytelników – przed Obornickim Ośrodkiem Kultury lub w bibliotece.

 Satyra spod lady: Andrzej Mleczko  – cykliczna ekspozycja rysunków satyryków polskich.

 Zapomniane zakładki – doroczna wystawa zakładek pozostawionych w książkach.

    FILIA w PĘGOWIE

 02, 07, 09.10.07.2014 r. g. 13 – Portret nauczyciela: przygotowanie laurek i wierszy z okazji Dnia Nauczyciela   – zajęcia literacko-plastyczne  prowadzi G. Drzewiecka-Olszewska.

 14, 16.10. 2014 r., g. 13 – Polska, nasz kraj: oglądamy albumy – zajęcia prowadzi G. Drzewiecka-Olszewska.

 21, 23.10.2014 r., g. 13 – Sekrety malarzy: Gustaw Klimt – zajęcia prowadzi G. Drzewiecka-Olszewska.

 28, 30.10.2014 r., g. 13 – Baśnie i legendy polskie – zajęcia literacko-plastyczne prowadzi G. Drzewiecka-Olszewska.

OBORNICKI OŚRODEK KULTURY , BIBLIOTEKA im. J. Iwaszkiewicza

Salonik Czterech Muz

 DYREKTOR HALINA MUSZAK

55-120 Oborniki Śląskie, ul. Dworcowa 26 tel. /fax 071/ 310-12 –51 e-mail: ook2005@o2.pl

www.kultura-oborniki.pl , facebook.com/kultura.oborniki.slaskie