Robotyka II semestr

Już po feriach rusza kolejny, dziewiąty semestr warsztatów robotyki w Obornickim Ośrodku Kultury.  Serdecznie zapraszamy nowe dzieci, które chciałyby rozpocząć pasjonującą przygodę z nowoczesnymi technologiami. To zajęcia edukacyjne, na których dzieci konstruują prawdziwe, poruszające się roboty wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków Lego Education WeDo (dzieci młodsze) i Lego Mindstorms (dzieci starsze). Poza świetną zabawą dzieci uczą się programowania i analitycznego myślenia,  co jest bezpośrednią zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych.

Warsztaty odbywają się w soboty (29. lutego; 7. i 21. marca; 4. i 18. kwietnia; 9. i 30. maja; 6. czerwca 2020 r. ) na terenie OOK w różnych godzinach zależnie od grupy wiekowej i poziomu zaawansowania:

  • 9-10:30 PowerNXT – kurs dedykowany dla uczestników w wieku 9-10 lat, gdzie w semestrze letnim pracować będziemy na najbardziej zaawansowanych klockach Lego Mindstorms EV 3.0. Są to zajęcia, na których dzieci poznawać i praktykować będą podstawy programowania w środowisku graficzno-tekstowym z wykorzystaniem instrukcji warunkowych oraz odkrywać prawa mechaniki, budując takie konstrukcje jak turbinę wiatrową, wystrzałową bazookę, maszynę samopiszącą, projekt własny pojazdu przyszłości, niebezpieczne mikroby czy balansujący czołg.
  • 10:45-12:15 WeDo Nature – to propozycja dla młodszych dzieci w wieku 7-8 lat, bardzo atrakcyjna ze względu na tematykę. Na kursie tym z klocków Lego WeDo 1.0 powstaną niebanalne konstrukcje mechanizmów natury – takie jak: galopujący koń w stajni, skacząca żaba, ptasia rodzina, atakujący skorpion, projekt własny wieloryba, sprytny pelikan, krab olbrzymi. A do tego nauka programowania z wykorzystaniem wielu bloczków i czujników, pozwalając dzieciom na utrwalanie i rozwijanie umiejętności programistycznych.
  • 12:30-14:00 WeDo Starter– zajęcia dedykowane dla najmłodszych uczestników w wieku 5-6 lat, wprowadzające ich w świat robotyki. Podczas warsztatów dzieci konstruują dostosowane do ich wieku, choć bardzo atrakcyjne modele robotów i mechanizmów, takie jak: tańczące ptaki, szalony dwupłatowiec, głodny krokodyl, projekt własny elektrycznego autka, karuzela łańcuchowa, czy muzykalna małpa. Ponadto uczą się czym jest programowanie, poznają podstawowe instrukcje sterowania robotami oraz uczą się tworzyć najprostsze programy w środowisku graficznym, dzięki którym roboty robią to co im nakażemy.
  • 12:30-14:00 WeDo Explorer – kurs dla dzieci w wieku 8-9 lat, na najnowszych, bezprzewodowych zestawach edukacyjnych Lego WeDo 2.0 z tabletami. Na zajęciach dzieci odkrywają nie tylko tajniki robotyki, ale także ciekawostki o otaczającym ich świecie, matematyce i fizyce – budując helikopter ratunkowy, mechaniczną pszczołę, pojazd z napędem na cztery koła, walczącego boksera, projekt własny lokomotywy parowej, czy modułową stonogę. Na kursie uczyć się będziemy pisania i analizowania nieco bardziej złożonych programów, wykorzystując pętlę, pomiary sensorów i różne sposoby wywoływania instrukcji.
  • 14:15-16:30 EV3 Mission – propozycja zajęć dla najstarszych dzieci w wieku 11-15 lat, gdzie dzieci budują z klocków Lego Mindstorms EV 3.0 Retail złożone roboty i mechanizmy – myśliwca z Gwiezdnych Wojen, gimnastyka robiącego salto, piłę mechaniczną, projekt własny pojazdu z przyczepą, czy gigantyczną mrówkę. Uczestnicy testować będą działanie poszczególnych robotów, dokonywać samodzielnych modyfikacji konstrukcyjnych, a co najważniejsze pisać dość skomplikowane programy z wykorzystaniem wielu czujników, zagnieżdżaniem, czy nawet zmiennymi decyzyjnymi.

Semestralna opłata za warsztaty robotyki wynosi:

  • 360 zł dla kursów, gdzie pojedyncze spotkanie trwa 90 minut (PowerNXT, WeDo Starter, WeDo Nature, WeDo Explore)
  • 480zł dla kursu EV3 Mission, gdzie pojedyncze spotkanie trwa 135 minut

Więcej informacji oraz zapisy na zajęcia na stronie: www.roboty-dla-dzieci.pl. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy biuro@roboty-dla-dzieci.pl lub telefoniczny 602 544 602. Ilość wolnych miejsc ograniczona.

You may also like...