Spotkania Marzycieli – warsztaty dramatopisarskie dla młodzieży

Zapraszamy młodzież na Spotkania Marzycieli, czyli warsztaty dramatopisarstwa z Mateuszem Szemielem.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia 2017 o godz. 17.00 w OOK.

Koszt zajęć to 20 zł/ m-c

 

Oto jak o warsztatach opowiada sam prowadzący:

„Jako dziecko każdy pragnie czasem być kimś innym, wymyśla odpowiednie imię, czas i miejsce swojego INNEGO życia. Następnie na głos bądź piórem stwarza kolejne dni INNEGO. INNY daje nam radość, gdy jest źle. Spokój, gdy jest niebezpiecznie. Siłę, gdy żyjemy w poczuciu słabości i lęku. Jeśli i Ty lubisz tworzyć swojego INNEGO, jeśli pragniesz zapoznać go z naszym światem, w formie fizycznej zapraszam na spotkania, dzięki którym Twój INNY będzie nabywał ciała, oddechu i duszy.

Nasze spotkania nie mają na celu sprawić byś został wybitnym pisarzem, bądź dramaturgiem. Nie istnieją, a przynajmniej mi nic nie wiadomo o pigułkach kreatywności i wziewnikach pomysłów. Nasze spotkania mogą jednak pomóc wyrazić to co tkwi cierniem w otwartej głowie, otworzyć to co tylko z pozoru zamknięte. Mogą sprawić by młodość tworzyła grunt dla przyszłości, a przyszłość należy do nas. Każdy kto pisze jest marzycielem, wsłuchując się w tekst piosenki z tegorocznego hitu oscarowego Emmy Stone – The fools who dream „Kochamy marzycieli, choć zdają się bezmyślni. Kochamy serca, które łamie świat i chaos…”  

Prowadzący :

Nazywam się Mateusz Szemiel, jestem miłośnikiem teatru, muzyki i zakrzywionej optyki świata, która stara się wygrać z komercjalizmem przez wartości dobra i piękna, to chyba już pokłosie studiów z filozofii. A tak konkretnie przedstawiam się jako student Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na kierunku reżyseria, już IV rok. Ukończyłem studia pierwszego stopnia na kierunku filozofia, a z zawodu jestem realizatorem dźwięku, z zaświadczającym to egzaminem Państwowym. Jestem także laureatem wielu konkursów i festiwali w Polsce, w kategoriach poezja śpiewana, recytacja, monodram, piosenka aktorska

Żeglarstwo i reżyseria to pasje, które się u mnie przenikają. Reżyser jest kapitanem, niesie na sobie odpowiedzialność ca całą załogę, wypływa z ludźmi którzy darzą go zaufaniem po to by odkryć coś czego do tej pory nie zaznali.

Dziś fascynuje mnie możliwość pracy z dziećmi i młodzieżą, czerpię z tego nie tylko satysfakcję, lecz także cenną wiedzę o widzu do którego kieruję i będę kierował swoje sztuki. Jestem przekonany, że praca z młodym człowiekiem procentuje, a odpowiednio przekazane obrazy teatralne i właściwie zbudowane pojęcie sztuki zaprocentuje w przyszłości u młodych ludzi, przez co świadomość widza w polskim Teatrze będzie większa, a społeczeństwo bogatsze.”

You may also like...