Święty Mikołaj zawitał do Obornickiego Ośrodka Kultury- fotorelacja z pierwszej części spotkania

Jak co roku w grudniu, do Obornickiego Ośrodka Kultury zawitał Święty Mikołaj z zastępem elfów. Gości tego spotkania powitała Pani Dyrektor Halina Muszak. Przybycie Mikołaja poprzedził występ Dziecięcego Teatrzyku „Bajeczka” działającego przy Obornickim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Pani Justyny Asztemborskiej oraz pokaz Zespołu Tanecznego „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Urazie prowadzonego pod kierunkiem Pani Wandy Górnej. Dzieci z „Bajeczki” wcieliły się w role: Elfów, Mikołajki i kapryśnej Choinki i przedstawiły kilka świątecznych scen, które miały rozbawić zebranych, ale też skłonić do refleksji. Występ „Iskierek” był z kolei okazją do zabawy i tańca.

Dzieci z obu grup wprowadziły uczestników spotkania w wesoły, świąteczny nastrój i umiliły oczekiwanie na przybycie głównego bohatera dnia– Świętego Mikołaja. Gdy już nastał ten magiczny moment, dzieciom zza kurtyny ukazał się Święty Mikołaj w pięknych saniach. Przed wręczeniem upominków, Mikołaj znalazł jeszcze chwilę na zabawy i tańce z najmłodszymi. Za słowami piosenki, śpiewanej przez dzieci wiadomo, że „Święty Mikołaj, to taki święty, który rozdaje dzieciom prezenty”, więc wszyscy czekali niecierpliwie na ten moment. Gdy Mikołaj wrócił po zabawach do sań, czekały tam już upominki. Dzieci prowadzone przez elfy były kolejno zapraszane do sań Mikołaja, gdzie ten chwalił ich sukcesy i dobre uczynki.

W tym roku wszystkie dzieci biorące udział w spotkaniu były grzeczne i wszystkie otrzymały od Mikołaja kalendarze adwentowe z czekoladkami oraz poduszki w kształcie serca z rękami do przytulania. Mikołaj przed pożegnaniem, przypomniał dzieciom, że powinny być grzeczne każdego dnia i i zaprosił je na spotkanie za rok. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej fotografii ze Świętym Mikołajem w magicznych saniach.

Dodatkową atrakcją imprezy był kiermasz prac Trzebnickiego Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka.

Do zobaczenia za rok!

Fot. Marek Długosz

 

You may also like...