XXII Spotkania z Muzyką i Poezją

Burmistrz Obornik Śląskich i Obornicki Ośrodek Kultury zapraszają na XXII Spotkania z Muzyką i Poezją.

Spotkania z Muzyką i Poezją jest to konkurs dla młodzieży w wieku od 15-30 lat w kategorii recytacje, poezja śpiewana i piosenka estradowa organizowany od 1995 r.

Przesłuchania konkursowe ocenia jury w skład, którego wchodzą muzycy i aktorzy. W tym roku skład jury: Mieczysław Szcześniak- piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, Anna Kramarczyk-prof. Akademii Sztuk Teatralnych, aktorka, Maria Czechowska- Królicka- prof. Akademii Muzycznej. Spotkania prowadzić będzie Krystyna Paraszkiewicz- Pater- aktorka, poetka.
Przesłuchania konkursowe rozpoczynają się 22 czerwca o godz.11.00.

Regulamin i karta zgłoszeni dostępne są na stronie OOK http://kultura-oborniki.pl/ook/spotkania-z-muzyka-i-poezja-2019/

Po przesłuchaniach konkursowych odbywa się Koncert Laureatów i wręczenie nagród /finansowych /. Spotkania uświetnia recital w wykonaniu uznanych artystów.
W minionych latach gościliśmy m in. Emilię Krakowską , Elżbietę Adamiak, Annę Szałapak, Katarzynę Groniec, Jacka Wójcickiego, Stanisławę Celińską, Joannę Trzepiecińską, Justynę Szafran, Magdalenę Kumorek.

W tym roku nasze zaproszenie przyjął Mieczysław Szcześniak, który wykona koncert pt. „Największe przeboje”.
Koncert będzie wydarzeniem biletowanym – więcej informacji wkrótce.

Jury w składzie:

prof. Maria Królicka – Czechowska – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu

prof. Anna Kramarczyk – Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego

Przewodniczący jury:

Mieczysław Szcześniak – wokalista

Patronat medialny nad Spotkaniami sprawuje Radio RAM:

 

Zadanie pt.” „Organizacja spotkań z cyklu: Otwarte Drzwi Galerii oraz XXII Spotkania z Muzyką i Poezją” jest realizowana przy udziale środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (zwanym dalej PROW na lata 2014-2020), poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

 

You may also like...