Zapisy na V semestr Kursu Robotyki

Zapraszamy dzieci na kolejny semestr Kursu Robotyki!

Kurs Robotyki obejmuje 8 spotkań po 2 lub 3 godziny lekcyjne.

Terminy zajęć: 10.02, 24.02, 10.03., 24.03., 7.04., 14.04., 12.05., 26.05., oraz 9.06. dodatkowe zajęcia (odrabianie zaległości).

W tym semestrze prowadzimy nabór do istniejących już grup, z zastrzeżeniem, iż do grupy WeDo Explorer prowadzimy w tej chwili tylko zapisy na listę rezerwowa, natomiast do grupy GameIn dołączyć mogą tylko osoby, które miały wcześniej (w szkole, w domu) styczność z programowaniem i/lub pracą w środowisku Scratch.

Opłatę za semestr V wynosi 480 zł za naukę w grupie SpacEV3 (8 spotkań po 3 godziny lekcyjne) oraz 320 zł za naukę w pozostałych grupach (8 spotkań po 2 godz. lekcyjne).

Zapisy i dodatkowe informacje- Ewa Rakiel, e-mail: ewarakiel.ook@gmail.com, tel. 71 310 12 51. 

Opis grup:

·        godz. 9-10:30 grupa WeDo Explorer (dzieci w wieku 7-8 lat) – dzieci bawić się będą na najnowszych, bezprzewodowych zestawach Lego. Są to zajęcia, na których dzieci odkrywają nie tylko tajniki robotyki, ale także ciekawostki o otaczającym ich świecie – budując bramę przeciwpowodziową, helikopter strażacki, pojazd badawczy, czy  kijankę przeistaczającą się w żabę.

·        godz. 10:45-12:15 grupa NXT Intro (dzieci w wieku 8-9 lat)–  uczestnicy pracować będą na bezprzewodowych, bardziej zaawansowanych zestawach Lego Mindstorms NXT 2.0. Są to warsztaty, na których dzieci uczą się pisać programy w środowisku graficzno-tekstowym oraz odkrywają podstawowe prawa mechaniki, budując takie konstrukcje jak skuter śnieżny, mini golf, projekt pojazdu na gąsienicach, czy inteligentny pająk.

·        godz. 12:30-14:00 grupa WeDo Starter (dzieci w wieku 5-6 lat)– najmłodsze dzieci budować będą bardzo atrakcyjne konstrukcje dostosowane do ich umiejętności, takie jak: turbina wiatrowa, muzykalna małpa, armatka z tarczą, projekt własny samochodzik, czy gigant Guliwer. To kurs wprowadzający dzieci w świat robotyki, który pozwoli przygotować się na trudniejsze wyzwania w przyszłości.

·        godz. 12:30-14:00 grupa programistyczna GameIn (dzieci w wieku 10-12 lat) – uczestnicy piszą coraz bardziej złożone gry. W czasie kolejnych ośmiu spotkań stworzymy: kultową grę Snake znaną z aplikacji telefonicznych, Tetris uwielbiany przez wszystkich miłośników gier logicznych, zjadającego kulki Pac Mana oraz aplikację platformową. Aby dołączyć do zajęć wymagana jest wcześniejsza styczność z nauką programowania i/lub środowiskiem Scratch.

·        godz. 14:15-16:30 grupa SpacEV3  (dzieci w wieku 10-12 lat) –  dzieci budować będą złożone konstrukcje na najnowszych zestawach Lego Mindstorms EV 3.0, takie jak: żuraw budowlany, projekt robota Wally, katapulta oraz łaziki kosmiczne do wykonywania jeszcze ciekawszych misji na matach kosmicznych. To propozycja warsztatów dla najstarszych dzieci, na których powstają ciekawe i nietypowe konstrukcje robotów i mechanizmów inspirowane techniką oraz eksploracją kosmosu.

Uczestnictwo w warsztatach robotyki to przede wszystkim:
 Zachęta do rozwijania zainteresowań i nauki przedmiotów ścisłych. Wykorzystywane przez nas zestawy edukacyjne to zabawa, w czasie której dzieci nie zauważają jak uczą się elementów nauk ścisłych, zwłaszcza matematyki i fizyki.
 Nauka programowania od najmłodszych lat. W trakcie zajęć uczniowie obywają się z programowaniem. Dzieci już od 6 roku życia dzieci przy pomocy instruktora potrafią zaprogramować podstawowe ruchy robota wykorzystując graficzny język programowania.
 Doskonalenie logicznego myślenia. Nawet jeśli dziecko nie zostanie inżynierem, to na naszych warsztatach rozwinie swoje umiejętności analizowania i logicznego myślenia.
 Nauka współpracy w grupie. W trakcie zajęć dzieci budują konstrukcje w dwuosobowych zespołach. Uczymy dzieci jak organizować taką pracę, aby każdy z uczestników miał w niej aktywny udział. Zachęcamy uczniów do osiągania kompromisów i argumentowania swoich racji.
 Rozwój wyobraźni przestrzennej i kształtowanie intuicji technicznej. Budowanie zróżnicowanych konstrukcji (także według własnego pomysłu) pozwala na rozwijanie wyobraźni przestrzennej.
Prowadzenie zajęć: http://www.roboty-dla-dzieci.pl/

 

You may also like...