Zapisy na VII semestr Kursu Robotyki

Już po feriach rusza kolejny, siódmy semestr warsztatów robotyki w Obornickim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy nowe dzieci, które chciałyby rozpocząć pasjonującą przygodę z nowoczesnymi technologiami. To zajęcia edukacyjne, na których dzieci konstruują prawdziwe, poruszające się roboty wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków Lego Education WeDo (dzieci młodsze) i Lego Mindstorms (dzieci starsze). Poza świetną zabawą dzieci uczą się programowania i analitycznego myślenia, co jest bezpośrednią zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych.
Warsztaty odbywają się w soboty (16. luty; 2., 16. i 30. marca; 13. i 27. kwietnia; 25. maja; 8. czerwca 2019 r.)
na terenie OOK w różnych godzinach zależnie od grupy wiekowej i poziomu zaawansowania:
 godz. 9-10:30 kurs WeDoNXT– dedykowany dla uczestników w wieku 8-9 lat, gdzie bawimy się na bezprzewodowych zestawach Lego Mindstorms NXT 2.0. Są to zajęcia, na których dzieci uczą się pisać proste programy w środowisku graficzno-tekstowym oraz odkrywają kluczowe prawa mechaniki – budując takie konstrukcje jak skuter śnieżny, mini golf, projekt pojazdu na gąsienicach, czy inteligentny pająk
 godz. 10:45-12:15 kurs WeDo Starter – to propozycja dla najmłodszych dzieci w wieku 5-6 lat, wprowadzająca je w świat robotyki. Podczas warsztatów dzieci konstruują dostosowane do ich wieku, choć bardzo atrakcyjne modele robotów i mechanizmów, takie jak: turbina wiatrowa, muzykalna małpa, armatka z tarczą, projekt własny samochodzik, czy gigant Guliwer.
 godz. 12:30-14:00 kurs WeDo Nature – dedykowany dla dzieci w wieku 7 lat. Są to zajęcia, gdzie dzieci będą budować niebanalne konstrukcje mechanizmów natury, ucząc się pisania i analizowania nieco bardziej złożonych programów niż w grupie WeDo Starter. Powstaną takie modele robotów jak atakujący skorpion, koń w stajni, ptasia rodzina czy projekt drapieżnika.
 godz. 12:30-14:00 kurs Power EV3 – dla dzieci nieco starszych w wieku 9-10 lat, na którym budować będziemy niecodzienne konstrukcje i samodzielnie je programować w rozbudowanej aplikacji Lego Mindstorms. Do nauki wprowadzane będą kolejne czujniki oraz zagadnienia matematyczne i fizyczne związane z prędkością i kątami. W czasie siódmego semestru stworzymy m.in. symulator samolotu, projekt pojazdu przyszłości, elektryczną gitarę, czy niebezpieczne mikroby.
 godz. 14:15-16:30 kurs Engineering EV3 – dedykowany dla najstarszych uczestników w wieku 11-15 lat, gdzie budować będziemy złożone konstrukcje na najnowszych zestawach Lego Mindstorms EV 3.0 Education, takie jak: wózek widłowy, mechanizm zegarowy, wywrotkę czy model ryby głębinowej. To warsztaty, na których powstają ciekawe i nietypowe konstrukcje robotów i mechanizmów inspirowane techniką oraz inżynierią wynalazków.
W sprawie zapisów prosimy o kontakt mailowy biuro@roboty-dla-dzieci.pl lub telefoniczny 602 544 602. Ilość
wolnych miejsc ograniczona.

Odpłatność za uczestnictwo w semestrze warsztatów robotyki wynosi 320 zł dla grup, gdzie pojedyncze spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (dzieci w wieku 5-11 lat) oraz 480 zł w grupie najstarszej (12-15 lat), gdzie z kolei pojedyncze spotkanie trwa 3 godziny lekcyjne. Odpłatność może być rozbita na raty, deklaracja uczestnictwa obowiązuje jednak cały semestr.

 

Przykładowe konstrukcje, które będą budowane w nowym semestrze.

 

You may also like...