Zapraszamy na koncert pt. „Baśniowo…Filmowo…Lirycznie…”

Burmistrz Obornik Śląskich i Obornicki Ośrodek Kultury zapraszają na koncert pt. „Baśniowo…Filmowo…Lirycznie…”.

Wystąpią:

Magdalena Marchewka – sopran

Paweł Wrzecionowski – fortepian

Termin 29.03.2019

godz. 19.00

Bilety: 25 zł i 20 zł (z Kartą Seniora)

 

W programie piosenka francuska i muzyka filmowa m.in. przeboje Edit Piaf czy Somewhere over the rainbow (Czarnoksiężnik z Krainy Oz) oraz Diamonds are a girl’s best friends (M.Monroe)

O artystce:

MAGDALENA MARCHEWKA S O P R A N
Wielowymiarowa wokalistka wykonująca muzykę różnych stylów od opery (obecnie Opera na Zamku w
Szczecinie, wcześniej Opera Wrocławska, Opera Krakowska, Teatr Muzyczny Movimento), przez operetkę
i piosenkę kabaretową (obecnie Teatr Scena Kamienica we Wrocławiu, wcześniej Teatr Muzyczny w Łodzi), muzykę
folkową (Zespół Percival – trasy koncertowe Wild Hunt Live z oryginalną muzyką z gry Wiedźmin), po pieśni
i romanse rosyjskie, pieśni neapolitańskie, piosenki francuskie, muzykę filmową i musicalową. 29 września 2018r. zadebiutowała w roli Iris w światowej francuskiej premierze współczesnej opery Guru Laurenta Petitgirarda. W 2018 roku występowała w Operze Wrocławskiej jako Paquette w Kandydzie Bernsteina, Chava w Skrzypku na dachu Bocka, Stella w Opowieściach Hoffmanna Offenbacha i Zosia w Krakowiakach i Góralach Bogusławskiego/Stefaniego.

W 2015 wystąpiła w roli Adiny w Napoju miłosnym Donizettiego, w Teatrze Muzycznym Movimento w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Operze Krakowskiej w spektaklu Opera Bez Ograniczeń kreując role (fragmenty partii) Rozyny (Cyrulik sewilski) i Frasquity (Carmen). W czasie studiów, w 2014 zadebiutowała na scenie Opery Krakowskiej w roli Hrabiny w Weselu Figara Mozarta, a w 2013 jako Księżniczka Mi w Krainie uśmiechu Lehara w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Magdalena Marchewka muzyczna edukację rozpoczęła w 2001 roku Legnicy w klasie
skrzypiec. Naukę śpiewu rozpoczęła w 2006 roku w klasie mgr Agnieszki Justyny Szumiło i kontynuowała podczas studiów wokalnych w Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos) i Akademii Muzycznej w Krakowie (klasa dr hab. Marka Rzepki), którą ukończyła z wyróżnieniem w 2015 roku.
Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich znakomitych artystów i pedagogów: Teresa Żylis-Gara, Ingrid Kremling, Elisabeth Wilke, Ella Susmanek, Mariusz Kwiecień, Paul Esswood, Jerzy Artysz, Stephan MacLeod, Marek Rzepka, Marek Drewnowski i Ryszard Karczykowski. Zdobyła kilka nagród: II Nagroda – Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Imricha Godina we Vrablach, Nagroda Specjalna ZASP – Międzynarodowy Konkurs Wokalny Złote Głosy w Warszawie i Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie.
W 2015 roku nagrała Pieśni żydowskie op.17 Mieczysława Weinberga z pianistą Łukaszem Dębskim w Studiu Nagrań Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykonała Stabat Mater Pergolesiego podczas spektaklu Misterium Sceniczne w Legnicy, Wielką Mszę c-moll Mozarta w Narodowym Forum Muzyki w ramach Akademii Mozartowskiej oraz Membra Jesu Nostri Buxtehudego w Wrocławską Operą Barokową w ramach festiwalu Wratislavia Cantans.

Pracowała z wieloma znakomitymi dyrygentami: Laurent Petitgirard, Marcin Nałęcz- Niesiołowski, Jarosław Thiel, Piotr Borkowski, Paweł Przytocki, Wojciech Rodek, Tomasz Tokarczyk,

Franck Chastrusse, Volker Perplies, Tadeusz Szlezer, Andrzej Kosendiak, Vladimir Kiradijev, Paul Esswood, Giovanni Antonini, Ernst van Thiel, Milos Krejci, Rafał Delekta, Michał Kocimski i Adam
Banaszak.
Od kwietnia 2016 roku prezes Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki „SOPRANO”.

 

 

You may also like...