05.06.2017 – otwarcie wystawy „Historia twarzy Brave Kids 2017”

Wystawa „Historia twarzy Brave Kids 2017”
5 czerwca – 11 lipca 2017
Obornicki Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 26

Wernisaż z udziałem Natalii Salloum (autorki zdjęć) oraz Justyny Wareckiej (Producent wykonawczej Brave Kids) odbędzie się 5 czerwca (poniedziałek) o godzinie 11:00.

Zapraszamy na wystawę fotograficzną zdjęć z Libanu, które są częścią projektu artystycznego wrocławianki Natali Salloum. Na wystawę składają się zdjęcia wykonane przez Natalię oraz syryjskie dzieci, które uciekły wraz z rodzinami przed wojną ze swojego kraju.

To spośród tych zdjęć organizatorzy Brave Kids wybrali portret 12-letniej Tahani, tegoroczną twarz Brave Kids.

Tworząc projekt artystyczny Natalia Salloum rozdała syryjskim dzieciom kartki papieru z prośbą, aby napisały o sobie.
Oto zwierzenia Tahani:

„Nazywam się Tahani. Pochodzę z Syrii, z miasta Ar-Rakka. Tam się urodziłam, wychowałam, chodziłam do szkoły. Stamtąd są moi przyjaciele i rodzina. Po szkole, z przyjaciółmi, bawiliśmy się na podwórku. Bardzo za tym tęsknie. Lubiłam szkołę, lubiłam wolność, którą tam mieliśmy. Kiedy zaczęła się wojna, świat zawirował. Wszystko się zmieniło i straciliśmy grunt pod stopami. Zostawiliśmy nasze małe mieszkanko w Ar-Rakka, szkołę, przyjaciół…zostawiliśmy wszystko. Moje małe marzenia zostały gdzieś tam, w gruzach. Wyruszyliśmy do Libanu, szukać bezpieczeństwa. Do Libanu, o którym nic nie wiedziałam. Jak tam jest? Co nas tam spotka? Mieszkamy w namiocie. Pracuję na polu ziemniaków. Przeżyłam wojnę, ale nie potrafię się odnaleźć w tej nowej, szarej rzeczywistości.”

Wystawę będzie można obejrzenia we foyer Obornickiego Ośrodka Kultury od 5 czerwca do 11 lipca 2017.

Wernisaż wystawy z udziałem Natalii Salloum odbędzie się 5 czerwca o godzine 11:00. Podczas wernisażu odbędzie się również spotkanie z Justyną Warecką, producent wykonawczą Brave Kids, która opowie o tegorocznej edycji Brave Kids w Obornikach Śląskich.

Gorąco zapraszamy!

www.bravekids.eu

You may also like...