06.11.2014 Wernisaż wystaw Mariny Czajkowskiej pt. „Migdałowa kraina Snów” oraz Bolesława Grabowskiego pt. „Twarze Etiopii”

Marina Czajkowska

Pochodzi z Kazachstanu. W 1989 otrzymała tytuł mgr inż. architekta. Początkowo pracowała jako architekt, następnie nauczyciel rysunku. Do roku 2009 pracowała, jako  wykładowca na Uniwersytecie Technologicznym, prowadząc zajęcia z kompozycji artystycznej i Grafiki komputerowej. W 2009 roku przeprowadziła się wraz z mężem do Polski, gdzie zajęła się twórczością własną. Swoje prace prezentuje na licznych wystawach. Tworzy posługując się techniką  autorską, otwierając przed odbiorca swój świat wewnętrzny pełen kolorów, piękna i tajemnicy.

 

Bolesław Grabowski

Pochodzi  z Nowej Rudy. Ukończył studia geomorfologiczne we Wrocławiu. Przez wiele lat był  nauczycielem geografii. Kocha podróże i uwielbia obserwować ludzi szczególnie tych pochodzących z innych, odmiennych od naszej kultur. Zwiedził Japonię, Australię, Peru, Boliwię, Kanadę, USA, Indie, Egipt, kraje Afryki Środkowej i wiele państw europejskich. Obecnie prowadzi w szkołach prelekcje nt. podróży, podczas których prezentuje slajdy i pamiątki, opowiada o ludziach, zabytkach i przyrodzie.

 

You may also like...