KONCERT KAPELI TIMINGERIU 14.10.2017

Serdecznie zapraszamy na koncert Kapeli Timingeriu

14 października 2017 (sobota) o godz.18.00

Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla zespołu pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy.

Początki grupy sięgają wyprawy muzycznej do Rumunii w 2009. Od tamtej pory zespół urósł o kolejnych amatorów muzycznych przygód, podróżując z instrumentami po całej Polsce i za granicą- stopem, na rowerach, barką czy samochodem.

 Zespół odnajduje się w niemal każdej sytuacji:  na dużych scenach plenerowych,  scenach kameralnych, a także w ramach spektakli teatralnych i cyrkowych, kabaretów i innych nietypowych wydarzeń kulturalnych. Występowali już między innymi na: Pannonica Folk Festival w Barcicach nad Popradem, Carnivalu Sztukmistrzów w Lublinie, Festiwalu Łódź Czterech Kultur w Łodzi, Festiwalu Busker Bus we Wrocławiu, we Wrocławskim Radio Ram czy na Schaubuden Sommer w Dreznie, Jarmarku Świątecznym w Poczdamie czy Berlinie.

Kapela Timingeriu to wszechstronni artyści związani zarówno ze sceną muzyki alternatywnej (Małe Instrumenty, Sutari), jazzowej ( Zakład Muzyki Jazzowej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu) jak i z teatrem ( Teatr Gardzienice, Teatr Pieśń Kozła).

W skład zespołu wchodzą:

Katarzyna Kapela Timingeriu- skrzypce, śpiew

Jacek Timingeriu- akordeon, śpiew

Ewa Timingeriu- klarnet, śpiew

Jakub Kurek – trąbka

Jędrzej Kuziela – instrumenty perkusyjne

Mikołaj Nowicki – kontrabas

oraz:

Mateusz Rybicki – klarnet

 

W marcu 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Radio Rom, będąca zapisem koncertu we wrocławskim Radiu Ram.

bilety: 20 zł-dorośli, 10 zł-młodzież

You may also like...